Новини IRMI

НДО вчаться комунікаціям у кризових ситуаціях

Як поводитись у кризовий для вашої організації час? Як спілкуватися з пресою? Як розробити стратегію і діяти разом усією командою? PR-спеціалісти громадських організацій, які опікуються проблемами переселенців, зібралися на другий для цієї групи тренінг, що відбувається в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів” за фінансової підтримки ЄС. Левова частка тренінгу присвячена технікам роботи під час кризи.

“Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів” — це півторарічний проект, спрямований на підтримку регіональних медіа. Проект фінансується Європейським Союзом. Його реалізує медіаконсорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації, Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір».

Тренери – британський журналіст Марк Вебстер (Фундація Томсона) та український експерт Олена Баранник (IRMI) пропонують учасникам багато практичної роботи. Наприклад, техніки презентації організації. Здається, розповісти “про себе” – не проблема. А от як зробити свій меседж інформаційно насиченим, але не нудним? Як “зачіпити” співрозмовника чи аудиторію? Виявилося, що учасникам вчитися є чого.

У програмі чотирьох навчальних днів – спілкування з представниками Харківського кризового центру, робота у прес-центрі ГУ НП в Харківській  області, де учасники тренінгу запишуть та обговорять учбові інтерв’ю.  Вправи з кризової комунікації: коли тренери моделюють ситуації  “з реального життя”. І далі – спільний аналіз роботи, виявлення помилок,  винайдення найефективніших рішень. 

Євген Шляхтін, МБО “Impact Hub Odessa”:

– Цей тренінг цінний тим, що має практичний характер. Працюємо на камеру, вчимося спілкуванню зі ЗМІ. Між двома тренінгами довелося презентувати проект, знаєте, рекомендації тренерів дуже знадобилися. Але й до другого тренінгу підготував запитання. Наприклад, як дати інтерв’ю, щоб його не “порізали”? Є деякі моменти, що потребують уточнення, зокрема, щодо підготовки прес-релізу. І ще хотілося б попрацювати над техніками інтерв’ю, на камеру: моя перша спроба меня не дуже сподобалася, тож відчуваю потребу у “роботі над помилками”.

Вікторія Стасовська, Єдиний центр допомоги ВПО, Миргород:

– Для мене мають особливу цінність навички написання прес-релізу, участі в інтерв’ю. Це практика, яку я у своєму місті отримати не можу. До кінця тренінгу хотілося б закріпити ці навички. Презентація далася мені легко, хоча підготуватися до неї допомогали колеги по роботі.

У перший день тренінгу спеціалісти із зв’язків з громадскістю НДО мали нагоду поспілкуватися с журналістами – учасниками проекту “Голос місцевих ЗМІ”. Йшлося про взаємний інтерес – преси до НДО та навпаки. Тетяна Токмиленко з АКЦентру, наприклад, анонсувала події у своїй організації, запропонувавши журналістам цікаву новину. Журналісти розповідали про негативний та позитивний досвід спілкування з НДО. Про тематичні програми та новинний привід. Як краще та продуктивніше контактувати із ЗМІ.

Ганна Соколова, фрілансер, Інформаційна агенція “МедіаПорт”:

– Контакти з НДО – це нові теми, нові герої. Зараз все це у дефіциті, отже із  задоволенням сприймаю від громадських організацій пропозиції висвітлити новини, пов’язані з тематикою ВПО.

Організатори готують наступні тренінги та чекають заявки від усіх бажаючих. Чотири спарені заняття пройдуть в Одесі (5-8 квітня і 17-20 травня) і Львові (11-14 квітня та 23-25 травня).

Щоб взяти участь у тренінгу, надішліть резюме та короткий мотиваційний лист на адресу IRMI до 31 березня, четверга.

IRMI Новини

Медійні НУО: підтримуємо сталий розвиток

Пропонуємо міні-гранти на висвітлення проблем соціальної згуртованості

Що об’єднує та роз’єднує суспільство. Професійні навички висвітлення теми

Підтримуємо енергетичну стабільність редакцій

Анонсуємо перший тренінг за проєктом із соціальної згуртованості

Медіа-гранти для медійних громадських організацій