Для навчання та практичної роботи над темою зібралися медійники друкованих та онлайн-видань Донбасу та Криму. Тренінги відбуваються в рамках проекту “Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти”.
Фінансує навчання Європейський Союз. Фундація “Томсон” (Великобританія) та Інститут регіональної преси та інформації (ІRMI, Україна) організують тренінги у партнерстві з Національною спілкою журналістів України.
Протягом п’яти днів 15 журналістів готують матеріали про життя переселенців у реальному часі. Перший день – це обговорення підходів до тематики, українського законодавства, міжнародних стандартів та досвіду. Далі два дні журналісти працювали в Харківській області, там, де зараз живуть ВПО. Були в Ізюмі, Куп’янську та Барвенковому. Зустрічі та інтерв’ю сплановані таким чином, щоб медійники мали можливість відвідати віддалені села, де люди мають багато проблем та менше можливостей для їх вирішення, ниж ті, хто живе у великих мегаполісах.
А далі – обговорення матеріалів з колегами та експертами. На тренінгу своїм досвідом діляться медіа-тренер Фонду Томсона Олівер Вейтс з Великої Британії, експерти IRMI – із суспільної комунікації та журналістики Ангеліна Солдатенко та вчений-юрист в області конституційного права, прав біженців Михайло Буроменський.
До кінця навчання кожен учасник отримує актуальний, збалансований матеріал для розміщення у своєму виданні.
Знайомлячись та розповідючи про свої очікування від тренінгу, журналісті кажуть: вони хотіли б знайти нові ракурси подання матеріалів. Навчитися писати не тільки про переселенців, але й для цих людей, бути корисними. Цікавлять юридичні та етичні аспекти висвітлення проблематики.
А вже 9 листопада у Харкові почнеться тренінг для регіональних журналістів-телевізійників, що цікавляться висвітленням тематики ВПО.
Додамо: “Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти” – це півторарічний проект, який фінансується ЄС і реалізується Медіа-консорціумом з п’яти організацій: Фундації “Томсон”, Інституту регіональної преси та інформації, Європейського центру журналістики, МEMO98 та Асоціації “Спільний простір”.
Для отримання більш докладної інформації звертайтеся до IRMI або до НСЖУ.