Новини IRMI

Тренери IRMI навчали прес-секретарів судів Одеської області долати кризу та поводитися у конфліктних ситуаціях

В Одесі пройшли тренінги для прес-секретарів судів області. Шляхи налагодження відкритих та чесних відносин судів з громадськістю та пресою допомогли обговорити тренери Міжнародного Інституту регіональної преси та інформації (IRMI).

Навчання відбувається у рамках проекту, ініційованого Спілкою юристів Одеської області, Національною школою суддів, Одеським окружним адміністративним судом. Реалізується за підтримки Проекту Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя”.

– Ці два тренінги вийшли дуже різноплановими, втім дуже результативними, – прокоментувала керівник апарату Одеського окружного адміністративного суду Ольга Пасічник. – За це велика подяка тренерам. Упродовж першого дня було розглянуто та обговорено важливі базові питання: тренер Михайло Буроменський розповів про міжнародні стандарти відкритості правосуддя, тенденції у сфері правового регулювання журналістської діяльності в Україні, доступ до публічної інформації, а також правові засади інформаційної діяльності. Можу сказати: його повідомлення були дуже насиченими корисною інформацією, яка дала фахівцям важливі базові знання. Не менш важливою для нас була практична робота, яку запропонували та результати якої обговорили з учасниками тренери Олексій Солдатенко та Ірина Ільченко. Це було легко, дуже цікаво і знову ж таки — максимально корисно.

Слухачі вчилися долати кризові ситуації, управляти конфліктами. Розробили та представили основні і запасні плани дій за умов виникнення різних кризових ситуацій, відпрацювали навички підготовки повідомлень для журналістів та заяв, швидкого реагування на розповсюдження недостовірної інформації. Вчилися професійно вирішувати конфліктні ситуації та досягати порозуміння із представниками громади.

– Безумовно, є ряд проблем у цій справі. Немотивованість до відкритості суддів, низька заробітна платня працівників апарату — а вони ж тепер мають виконувати не тільки свої безпосередні обов’язки, але й досить-таки великий обсяг нових. У декого зберігається також бажання захистити “свої” суди та “своїх” суддів від зовнішніх “посягань”. Oсобливо це стосується маленьких судів, які знаходяться у невеличких населених пунктах, де майже немає преси. Все це доволі складний комплекс проблем, – вважає експерт IRMI, президент Інституту прикладних гуманітарних досліджень, член Конституційної Комісії при Президентові України Михайло Буроменський. – Та, думаю, практика, повсякденне життя мотивує якнайкраще.

Перший з тренінгів для прес-секретарів області відбувся у середині березня, він був присвячений принципам та підходам до розробки комунікативної стратегії судів, обговоренню кола обов’язків прес-секретаря, оволодінню інструментами комунікації зі ЗМІ. Учасники розробляли SWOT-аналіз, провели навчальну прес-конференцію.

Останній, четвертий – підсумковий – тренінг для цих фахівців судів відбудеться у травні. Планується запросити до участі у ньому також журналістів.

IRMI Новини

The Guardian – про важливість підтримки регіональної преси в України

Смартфон замість камери: як робити професійні відео

Запрошуємо репортерів на навчальну поїздку в Данію

Лабораторія з мобільної журналістики, та як це було

Визначилися переможці журналістського конкурсу міні-грантів

Новини від учасників проєкту: “Городок” запускає оновлену студію