Новини IRMI

Радіо. Зазвучати по-новому

П’ять днів в Харкові регіональні радіожурналісти вчилися технікам роботи та працювали над підготовкою сюжетів – цю унікальну можливість їм надали Інститут регіональної преси та інформації (Україна) та Фонд Томсона (Велика Британія) в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ”, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

- Ілля – переселенець з Донецька. Переїхав до Харкова та разом з партнером заснував свою власну справу - рекламну агенцію…

- Він зрозумів - бути корисним можна і на передовій, і в звичайному житті…

- Це не фініш в історії життя Олени, це лише початок…

- Психологам також потрібні психологи…

Приблизно такими словами починаються сюжети, які готували учасники харківського тренінгу для радійників. Стандарт продакшн особливо цінний тим, що що тут наголос робиться на практичній роботі. Завдання – підготувати сюжети про адаптацію переселенців у Харкові – обговорили у перший день. Ще два дні журналісти зустрічалися з лідерами думок, переселенцями, чиновниками, волонтерами, представниками НДО. Тренери та експерти: британський - Марек Бекерман та український - Ангеліна Солдатенко – були поруч, радили, консультували, ділилися досвідом. «Скроїти» сюжети допомагав спеціаліст з радіомонтажу Сергій Ткаченко.

З учасниками спілкувався Андрій Куликов, голова правління ГО «Громадське радіо», журналіст, ведучий. Розповів про своє бачення перспектив розвитку радіо. Відверто відповів на всі запитання.

- Надаючи точну, повну, неупереджену інформацію, ми робимо наших громадян сильнішими, - впевнений журналіст. - Захищаємо від багатьох небезпек. Людина, введена в оману або засліплена гаслами, – слабка людина. Треба розповідати правду. І людські історії. Кожна з яких не закінчується на тому, що ми побачили. Вона має розвиток.
Гадаю, що перспектива зараз і у суспільного, і у державного радіо в розмові. Має переважати поточне обговорення проблем. Навесні минулого року я був в Маріуполі, говорив з військовими, запитав, як вони там отримують інформацію. Вони кажуть: ясна річ, через радіо. Щоб подивитися телевізор, треба їхати в тил, мобільний зв'язок не рекомендується, Інтернету немає, газети приходять раз на два тижні. А радіо – є. Я кажу – радіо має велику перспективу. Головне, про що треба пам'ятати – оперативність, звук та професійні стандарти…

Учасники тренінгу вчилися формулювати топ-лайн – це виявилося нелегко. Але насправді після того, як визначився з головню думкою, робота над сюжетом стає чіткою та зрозумілою. Дуже креативною була ідея об'єднати сюжети - так народилася програма «Станція Харків» з багатьма «зупинками», кожна з яких – доля, проблема, частина життя людей. Це переконує, вражає.

Юлія Дерека, ТОВ ТРК «Арта Плюс», директор філії радіо «Класс» (Костянтинівка)

- Особливо цінною для мене була інформація про формат репортажу на радіо. Взагалі тренінг став своєрідним руйнівником наших бачень.

Христина Букатчук, ТВО «Радіо-Карпати», оглядач

- Поламала стереотипи щодо підготовки репортажу. Зокрема, що історію можна розповідати інтер-звуками, приділяючи менше уваги підводці для диктора. Дякую!

Лілія Майорова, ТВО «Рівне.FM»

- Зрозуміла нарешті, якими мають бути програми на радіо і в чому їх головна відмінність від інших ЗМІ. Звук! Дуже дякую за працю з нами!

…До наступної зупинки, кажуть тренери. Вони сподіваються, що навчання допоможе кожному з учасників рухатися далі та вдосконалюватися.

Поширити: