Новини IRMI

Редактори провідних ЗМІ обговорили висвітлення кризи в Україні

Конференція “Висвітлення ЗМІ кризи в Україні” завершила освітню програму для українських журналістів, яку в Україні реалізували Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації (IRMI) в партнерстві з Фондом Томсона (Велика Британія) та Асоціацією “Журналістська ініціатива” (АЖІ). Финансова підтримка - Програми Фонду з врегулювання конфліктів Уряду Великої Британії.

За круглим столом конференції зібралися редактори регіональних ЗМІ, міжнародні експерти, лідери волонтерських НДО, які працюють з внутрішніми переселенцями, представники міжнародних організацій, таких як представництво Європейського союзу в Україні, ООН, USAID та інших. Дискусія сфокусувалася на професійних та етичних стандартах роботи журналістів у кризовій ситуації. Сказати відверто, українські журналісти не часто концентруються на цьому в контексті якісної журналістики. Але криза, у якій інформація ставала вбивчим знаряддям, висунула питання професійної відповідальності у топ порядку денного роботи.

Як не нашкодити людям, що втратили усе і вимушені починати життя заново? Як забезпечити доступ до інформації, сприяти інтеграції ВПО у життя нових спільнот і допомогти спільнотам міст, що приймають переселенців, у подоланні комунікативної, соціальної напруженості? Як поводитися у конфлікті інтересів? Чи мають журналісти право на емоційність? І чи не є критика влади в умовах війни непатріотичною? Як самим журналістам не стати інструментом маніпулювання громадською думкою? Як зберігати увагу суспільства до теми переселенців, долати інформаційну втому? Ці проблеми розглядалися журналістами під час тренінгів у Харкові, Полтаві, Запоріжжі, Львові, Одесі. Але тепер були поставлені перед тими, хто розробляє редакційну політику медіа та відповідає за неї, для того, щоб виробити практичні інструменти роботи.

- Україна вперше стикнулася з війною на власній території, з переселенцями, тероризмом, - наголошує Олена Бараннік, редактор телепрограм з Харкова. - Безмежно вдячна своїм колегам за історії про больові ситуації власних міст, про те, як долаються страх, відчай, розчарування, ненависть. Впевнена, спільна робота допоможе хоч трохи цей біль вгамувати.

- Нам важливо працювати разом, - каже редактор «Кременчуцької правди» Олег Булашев, - у рамках професійних стандартів, етичних норм. Мабуть, це найцінніше, чого вчила програма.

Навчальна програма складалася з тренінгів двох рівнів для журналістів з різних регіонів України, тренінгової та редакційної допомоги «Громадському» у створенні документальної стрічки про життя та проблеми вимушених переселенців та експертного круглого столу у Києві. Додамо також, що у Харкові, Полтаві та Львові експерти програми провели зустрічі- консультації з редакторами місцевих ЗМІ.

Поширити: