Добіг кінця дводенний тренінг, що завершує пілотний компонент нашого проєкту для представників громадських медійних організацій. Протягом цих дуже насичених днів у Львові обговорювали, практикували сучасні інструменти, моделі та умови сталого розвитку. Навчання проходило в рамках проєкту “Підвищення стійкості медіа в Україні”, який IRMI виконує в партнерстві з Fondation Hirondelle за фінансової підтримки Swiss Solidarity.
Цей тренінг для НУО, які – пам’ятаєте? – отримали в рамках пілотного проєкту міні-гранти на реалізацію професійних ідей розвитку, був одним з компонентів їхньої підтримки та, ми вважаємо, в цілому медіа-середовища. Про що говорили учасники, чого вчили тренери? Навчання фактично складалося з двох частин, що дало змогу комплексно обговорити всі компоненти сталого розвитку, знайти інструменти, яких не вистачає для продуктивнішої роботи. Під час першої частини обговорювали розвиток медіаорганізацій, його особливості на різних етапах, аналіз спроможності НУО. А далі – вчилися шукати ресурси, керувати проєктами та налагоджувати комунікацію з громадами, своїми аудиторіями. Було дуже багато практичної роботи, обговорень, презентацій – це «закон» ефективного навчання, він завжди діє на наших тренінгах.
По завершенні – невеличкий фідбек.
Наталія Войтович, Ти-Медіа (Львів):
-Було дуже цінною можливість структурувати свої знання, зрозуміти помилки. Думаю, класний результат по закінченні тренінгу – сісти та прописати новий проєкт!
Оксана Моспанюк, Івано-Франківська Асоціація медійників:
-Досі була впевнена, що знаю багато, але зрозуміла, що це не так, незважаючи на наші успішні кейси та програми. Зараз виходжу із зони комфорту. Дякую!
Катерина Середа, Миколаївський Медіа хаб:
– Грантова робота – не мій професійний обов’язок, я журналіст. Аде ми повинні це робити, щоб вижити. Багато чого робимо просто інтуїтивно, без системи. Тому цей тренінг для нас такий важливий – можемо систематизувати роботу, зрозуміти, куди рухатися, на що звернути увагу, опрацьовуючи проєкт, як зробити його якісним та отримати результат.
Максим Забеля, НСЖУ:
-Особливо хочу подякувати за велику кількість практичних вправ протягом цих двох днів. Це не часто буває. Дуже важливо почути, як себе позиціонувати, та оцінити, що саме і як ми робимо, яких помилок можна було б уникнути. Окрема подяка за класну атмосферу протягом цих двох днів!