Новини IRMI

Запрошуємо журналістів на тренінги в Одесу та Суми

Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації та Фундація Томсон запрошують журналістів регіональних видань на практичні тренінги проекту “Голос місцевих ЗМІ”, що реалізується  за підтримки Європейського Союзу.

  • 10 – 12 жовтня –  3-денна міжрегіональна менторська сесія для журналістів в Одесі
  • 10 – 14 жовтня –  продакшн тренінг для журналістів – переселенців з Донбасу та Криму в Одесі
  • 17 – 21 жовтня – продакшн тренінг для журналістів – переселенців з Донбасу та Криму в Сумах

Під час менторської сесії 10 – 12 жовтня учасники з різних регіонів працюватимуть у парах з колегами з Одеси над спільними матеріалами. Журналісти зможуть порівняти ситуацію з інтеграцією переселенців на Одещині з тим, що відбувається у їхніх регіонах. Які умови створила місцева влада, громада, який досвід корисно було б запозичити.    На ці та інші питання  журналісти шукатимуть відовіді  за допомогою тренерів: Марка Вебстера  (Фундація Томсон) та Ангеліни Солдатенко (ІРМІ). Матеріали  мають  публікуватися у співавторстві. 

П’ятиденні тренінги 10–14 та 17–21 жовтня в Одесі та Сумах відповідно спрямовані на підготовку конфліктно-чуттєвих матеріалів з наголосом на індивідуальні історії із життя тих, хто вимушено покинув свій дім. Протягом тижня журналісти–переселенці зустрічатимуться із переселенцями в цих регіонах, представниками місцевої влади, ГО та громади. Олівер Уейтс з Фундації Томсон та місцеві експерти IRMI, допомагатимуть журналістам з пошуком нових ракурсів, структуризацією матеріалу, пошуком балансу думок та фінальним редагуванням.  

Для участі в одному з тренінгів, заповніть онлайн форму до 25-го  вересня. 

Організатори забезпечують проживання у  готелі, харчування та відшкодуовують вартість проїзду (автобусом та потягом, 2-го класу, купе). 

За більш детальною інформацією звертайтеся до команди проекту «Голос місцевих ЗМІ», Олексія Солдатенка за телефоном  050 323 14 30 або електронною поштою: сontact@regionalvoices.eu 

Про тренерів: 

Олівер Уейтс, Велика Британія – медіатренер з досвідом роботи у міжнародній журналістиці. Працює незалежним медіа-тренером з 1998 року. Понад 20 років був кореспондентом британського агентства «Рейтер». Висвітлював широке коло проблем у країнах Латинської Америки, Південно-Західної Азії та Росії, очолював висвітлення розпаду СРСР у 1991 році для «Рейтер». Олівер Уейтс розробляє та проводить тренінги для журналістів, представників влади та спеціалістів з комунікацій. Серед них – Фундація Томсон, Європейський центр журналістики, Управління ООН з координації гуманітарних питань та Всесвітня організація охорони здоров’я.  

Марк Вебстер, Велика Британія – медіатренер Фундації Томсон. Марк має 30-річний досвід роботи в ЗМІ- Працював у газетах Financial Times та the Evening Standard,  на телебаченні, зокрема на ITN та Channel Five News. Марк висвітлював конфлікти в Уганді, Зімбабве, Іраку, Косовому, Чечні та Північній Ірландії. 

Ангеліна Солдатенко, Інститут Регіональної преси та інформації (ІРМІ) – співзасновник та виконавчий директор IRMI. Журналіст, експерт з медіа та суспільної комунікації. Тренер , зокрема, з тематики нових медіа,  професійних інструментів та етичних стандартів,  журналістського розслідування та ін. у багатьох міжнародних програмах, програмах  Європейського центру  журналістики. Має значний досвід з розробки комунікативних стратегій, знається на висвітленні  соціальних конфліктів. Має досвід створення та редагування  ЗМІ.

Олена Астрахович, ІРМІ  – авторка, ведуча інформаційонно-аналітичної програми «О главном» ТРК «Град» (grad.ua). Працювала журналістом одеської газети «Слово», власним кореспондентом загальноукраїнської газети «День». Провадила журналістські розслідування. З 2008 по 2010 рр – автор, ведуча суспільно-політичної програми «Кожура» (журналістські розслідування). 
   
Про проект
 
“Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів” — півторарічний проект, спрямований на розвиток регіональних медіа та  запобігання виникненню конфліктів у громадах, шляхом публікацій збалансованих, етичних матеріалів про вимушених переселенців. Проект фінансується Європейським Союзом. Його реалізує медіа-консорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації (IRMI), Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір».

IRMI Новини

Медіа-гранти для медійних громадських організацій

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів