Всесвітньо відома організація представила на виставці у Кеннеді центрі (Вашінгтон, США) роботи молодих фотоаматорів з числа переселенців, зроблені у фототаборах NatGeo, що відбулися у різних країнах світу. Серед експонованих – чотири знімки, зроблені у Харкові (Украіна) під час фототабору, який відбувся у партнерстві з міжнародним ГО «Інститут регіональної преси та інформації». Автори обраних знімків – Олена Білоус, Родіон Узбек, Анастасія Турпетко, Антон Алексаха.
У Харкові – він відпочатку окупації Криму та війни на Донбасі став своєрідними воротами для ВПО на мирну територію – майже 20 учасників віком від 17 до 30 років, які переїхали до різних міст України з Криму та Донбасу, разом із досвідченими фахівцями впродовж тижня працювали у місцях проживання людей, що біжали від війни. Об’єктиви фотокамер спостерігали дорослих та дітей, долання труднощів та проблем, щоб показати суспільству жахливі наслідки соціальних та воєнних конфліктів, що зненацька руйнують плани та надії. Переоповісти історії тих, хто знайшов сили розпочати все з нуля.
Одразу після закінчення спільної роботи жюрі відібрало кращі твори для пересувної виставки, яка відбулася у Києві, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Слав’янську, Северодонецьку та Львові. Вона стала яскравим зверненням на захист миру, яке побачили тисячі українців.
Були там й роботи Олени Білоус.
«Фототабір NatGeo кардинально змінив моє життя, – розповідає вона. – Додав впевненості у власних силах та можливостях. Переїхала до столиці й почала життя «з чистого аркушу». Тепер займаюсь фото професійно. Зберігаю фотофакти для історії, привертаю увагу людей до гострих проблем, тем, співпрацюючи з громадськими організаціями. Фото – потужний інструмент. І я дуже сподіваюся, що моя робота, представлена на виставці у Вашінгтоні, допоможе людям відчути Україну, дізнатися більше про нас та війну на Донбасі. Я безкінечно вдячна за можливість розповісти світу про те, що відбувається на моїй землі».
Фототабір National Geographic відбувся у Харкові 5-10 липня 2015 року.
Фотовиставка та фототабір стали можливими завдяки підтримці проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» Агенства США з Міжнародного Розвитку (USAID) у партнерстві з Інститутом регіональної преси та інформації (Харків) та організацією Vision Workshops (США).