Новини IRMI

У пошуку ідеального кадру: привіт, MOJO!

Цей львівський тренінг з MOJO стартував 8 березня, та, чудовим збігом обставин, нинішня група складалася виключно з журналісток – класна можливість цим навчанням відзначити свято J.

Почали з того, що досліджували, які можливості надає медіа саме MOJO, як їх ефективно використовувати. Вивчали базові принципи кадрування та монтажу, побудову ідеального кадру для інтерв’ю та техніки зйомки ілюстративних кадрів.

Говорили про розробку контенту з інтерв’ю як основним інструментом. Учасниці тренінгу практикувалися в проведенні інтерв’ю з чутливих та актуальних тем, враховуючи професійні стандарти та особливості роботи у надзвичайних умовах. Цікавим був практичний досвід зйомки інтерв’ю та ілюстративних відео, а саме – як монтувати, щоб це було просто та швидко.

Анна Кравчук, misto.media (Луцьк), каже: хоча працювала на телебаченні, але в якості журналіста. Тепер вже бачить цілісну роботу оператора. «Коли ми приїжджали на зйомки, я казала – треба відзняти то й то. Але навіть не думала, що потрібно багато чого враховувати – й світло, й фон, шум. Де мені, наприклад, стояти й чому. Зараз вже маю уявлення, що треба знати перед тим, як увімкнути камеру. І як складно, коли ти все робиш сам, – маєш ідею, знімаєш, монтуєш, озвучуєш. Але потім – пишаєшся, що стільки всього сам можеш! Якісно можеш. Саме такий сюжет, який буде людям цікавий та сподобається. Цей досвід безцінний».

Цінним є те, що значну частину тренінгу повністю присвятили практичній роботі: відпрацьовували просунуті техніки зйомки, вчилися робити професійні стендапи та опановували мистецтво відеомонтажу. Кожен учасник створив короткий відеосюжет, присвячений різним аспектам соціальної згуртованості у Львові — досліджуючи історію міста та його мешканців, соціальні проблеми. Обговорення результатів, що безумовно вдалося, з чим були проблеми, та вибір найкращих сюжетів – не менш важлива частина навчання.

Ірада Ахадова з одеського “Життєвого компасу”, розповіла, що в роботі їй не вистачало знання нюансів. «Ти йдеш та знімаєш, далі монтуєш, але потім воно не виглядає у тебе цілісно, – каже пані Ахадова. – Й ти не розумієш, у чому проблема, та де помилки. Або дивишся сюжет, та щось тебе дратує, але не розумієш, що саме. На цьому тренінгу дізналася про нюанси, яких мені не вистачало. І ці всі знання дають розуміння, яким в результаті повинен бути твій продукт».

Маріанна Шкаврон з Городоцького Телерадіопресцентру та видання «Городок» (Хмельницька обл.) дуже давно хотіла навчитися знімати, мала якийсь досвід – колеги показували, але це все були якісь уривки з контексту. «Зараз пазл склався. Це був мій перший досвід з цілісної підготовки сюжету. Дуже цікаво». 

«У журналістів, особливо з прифронтових територій, сьогодні дуже мало можливостей чогось повчитися, – коментує Даріна Мельничук з МикВісті (Миколаїв). – Навіть просто переключитися, перепочити. Дякую за нові знання та ще й за ретрит. Можливість познайомитися з колегами, обмінятися досвідом. Це було класно».

Тренінг пройшов в рамках проекту «Висвітлення соціальної згуртованості – посилення спроможностей українських медіа», що розроблено та реалізується МГО «Інститут регіональної преси та інформації» в партнерстві з ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Програма є частиною ширших зусиль ЮНЕСКО щодо підтримки безпеки журналістів і свободи слова в Україні. Наші партнери в проєкті – Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та громадська організація “Сприяння міжкультурному співробітництву”.

IRMI Новини

Медіа й актуальні теми для громад: говоримо про згуртованість, відбудову та безпеку

У пошуку ідеального кадру: привіт, MOJO!

Соціальна згуртованість та медіа під час війни: обговорюємо соцдослідження

Конкурс на індивідуальні гранти для репортерів

Тренінг з MOJO. Нові можливості для якісної журналістики

Новий етап, незмінні пріоритети: запрошуємо медійників до участі у проєкті