Україна стала батьківщиною для різних етносів та народів і, як ніяка інша країна, може оцінити важливість порозуміння. Його неможливо досягти без діалогу. А прагнення бути частиною європейської спільноти додає нових векторів. Як жити у глобальному світі та спільному інформаційному просторі, як розмовляти з сусідом, що приніс із собою іншу культуру, як збагатити свою культуру завдяки новому досвіду? Програми міжкультурного діалогу вчать попереджати конфлікти та розв’язувати їх, розширюють світосприйняття.

У рамках своєї діяльності IRMI пропонує професійну допомогу організаціям у розбудові міжкультурного діалогу, крос-культурної комунікації, етнокультурного різноманіття та активної громадянської позиції. Ця  допомога надається висококваліфікованими експертами, які мають неабиякий досвід у сферах розробки та виконання учбових програм, надання організаційної підтримки, фасилітування, міжкультурного аудиту, тренінгової роботи та проведення досліджень.

Учасники цих програм не лише вчаться міжкультурній комунікації, а й розвивають лідерські навички, набувають вміння поводитися у суспільних конфліктах та сприяти їхньому розв’язанню, вчаться партнерству. І головне – вчити цьому інших.
 



Деякі з останніх проектів:

  • 2015 – Молодіжний фототабір National Geographic у Харкові для 25 вимушених молодих переселенців, що цікавляться фотографуванням. Учасники навчалися робити якісні фото, але головне –  через них розповідати історії переселенців широкій світовій аудиторії. Найкращі фото склали фотовиставку, яку побачили жителі багатьох міст України. Фототабір став можливим завдяки підтримці проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID). 
  • Разом з Фондом підтримки демократичних ініціатив Євгена Кушнарьова IRMI провела міжнародний круглий стіл «Діалог культур та сучасне українське суспільство» за участю представників національних меншин України. Подію було присвячено питанням міжкультурного діалогу. Круглий стіл пройшов за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності та за участі експерта ЮНЕСКО. Рекомендації, сформовані учасниками події, було розповсюджено серед ЗМІ та державних організацій, установ і скеровано до відповідного Комітету Верховної Ради України.  
  • Міжнародна конференція «Демократичне суспільство. Толерантність та соціальна відповідальність» за участі експертів IRMI Девіда ван дер Хауена (Нідерланди), Рауля Раміреза (США†) та Гі Мівіса (Бельгія).
  • Експертами IRMI було профасилітовано міжнародну програму Британської Ради «Навігатори між культурами». Програму було націлено на підготовку представників активної молоді з усіх регіонів України у якості міжкультурних фасилітаторів та підтримку міжрегіональних проектів.