Важлива концепція свободи засобів масової інформації та ролі засобів масової інформації в демократичному політичному устрої ставить інтереси громадян у якості своєї відправної точки. Норма свободи преси захищає не тільки пресу, але процес публічної комунікації в цілому; процес, в якому голосам громадянського суспільства відводиться роль партнерів у публічних комунікаціях.

Для самодостатньої стабільності демократичного життя важливо, щоб різні ідеї серед суспільства було почуто. Різноманітність поглядів та діяльність гравців громадянського суспільства є ознакою спроможності до самоорганізації та плюралізму в суспільстві. На рівні суспільства в цілому соціальні гравці виконують важливі функції в ініціюванні обговорення державної політики та зміцненні потенціалу для переговорних процесів.

Громадянське суспільство в Україні за останні роки почало відігравати більш значущу роль, у тому сенсі, що потенціал серед традиційних гравців при прийнятті рішень значно ослаб. Представницьку та соціальну демократію можна вважати передумовою миру. У цьому контексті групи громадянського суспільства виконують важливу функцію: вони активізують участь соціальних груп у мирному процесі.

Важливу роль організації громадянського суспільства відіграють по відношенню до соціальних змін та стійкого демократичного розвитку. Вони збільшують можливості для участі усіх представників громади, особливо тих, чиїх голосів не чути під час комунікації еліт. Підтримка громадянського суспільства може, таким чином, сприяти процесам демократизації, зміцненню прав людини та вирішенню конфліктів.

Отже, зміцнення медіа-компетентності суб’єктів громадянського суспільства, – серед яких члени ОГС та протестних рухів, а також політичні активісти, – є важливим напрямком діяльності IRMI.

Нещодавні проекти:

Упродовж  багатьох років IRMI є партнером Британської Ради у реалізації та фасилітуванні проекту «Активні громадяни» в Україні. Метою програми є зміцнення навичок молодих лідерів – представників ОГС, ЗМІ та волонтерських груп – у розробці та імплементації соціальних проектів у своїх громадах. Останні тренінги в рамках цієї програми були проведені IRMI у Харкові, Житомирі, Чернівцях.

Ряд  тренінгових програм для ОГС у різних регіонах України допомогли їм підвищити ефективність співробітництва зі ЗМІ.
 



Тренінги та програми для громадських організацій:

  • Місія, цілі та завдання організації як передумова її розвитку.
  • Основні чинники ефективного менеджменту.
  • Як організувати роботу команди.
  • Хто ми і на кого працюємо? Як побудувати довірливі стосунки з клієнтами ОГО.
  • Співпраця з медіа та соціальна реклама.
  • Високоефективні та малобюджетні PR-кампанії для ОГО.
  • Використання соціологічних інструментів в роботі ОГО.