Новини IRMI

Що об’єднує та роз’єднує суспільство. Професійні навички висвітлення теми

Як медіа можуть професійно оцінити потреби громад, їхні проблеми, зважено висвітлювати? Чи маємо ми вплив на суспільство, та чи здатні стати містком між людьми? Триденний тренінг, що розпочався сьогодні у Львові, – майданчик для обговорення, набуття журналістами нових навичок, обміну досвідом з тематики соціальної згуртованості.

Дуже цікавими були дискусії, як медійники взагалі розуміють соціальну згуртованість; говорили про проблеми, що існують у громадах. Але як саме їх вивчати, які соціологічні інструменти використовувати, робити професійно? Якраз це й обговорювали з тренеркою Аліною Калашниковою – що таке кількісні та якісні методи виміру та репрезентативність, ЦА видання й вибірка дослідження. Практичною роботою стало створення опитувальника в Google Forms. Не варто й говорити про те, як важливо грамотно користуватися інструментами, що зараз вивчаємо: без розуміння потреб, кризових моментів, немає точного та актуального висвітлення того, що об’єднує та роз’єднує громади.

Аліна Калашникова:

– Багато чого залежить від бажання самих медіа робити якісь стратегічні кроки. У сучасній реальності є багато нескладних інструментів вивчення аудиторії, якими дуже просто користуватися, і журналісти можуть це робити навіть самостійно. Що до соціологічних досліджень. Медійники просто мусять розуміти, як поводить себе, що відчуває їхня аудиторія, а це означає, що вони неминуче будуть використовувати соціологічні дані. Головне – мотивація та бажання розширити зону своєї відповідальності, додати нові активності. Бо, мабуть, з плином часу ви не можете бути просто журналістом – стаєте трішки аналітиком, маркетологом, монтажером відео і так далі. Ми всі розширюємо свої компетентності, і журналісти – не вийняток.

Якими є актуальні тенденції розвитку медіа, та чи зберігається попит на якісну журналістику, дискутували у колі журналістів з тренеркою Ангеліною Солдатенко. А ще мова йшла про довіру читача, яка насправді є головним чинником результативності роботи медіа. Про громадянську журналістику в контексті соціальної згуртованості, ризики та переваги співробітництва. Розробка концепцій такої співпраці – ранковий практикум для учасників тренінгу. Окрема тема – як спілкуємося з людьми, коли беремо інтервʼю. Особливо у критичних ситуаціях.

Пропаганда, інформація та «деза» – поняття ключові для журналістів, які щоденно працюють з історями та даними. Отже, розбиралися, що таке фактчекінг, та як протидіяти дезінформації, перевіряти інфу, які існують для цього алогритми та інструменти, за підтримки тренерки Ольги Юркової.

Про перебіг тренінгу, його найяскравіші моменти – наше відео.

Це перший із трьох тренінгів за проектом «Висвітлення соціальної згуртованості – посилення спроможностей українських медіа», що розроблено та реалізується МГО «Інститут регіональної преси та інформації» в партнерстві з ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Програма є частиною ширших зусиль ЮНЕСКО щодо підтримки безпеки журналістів і свободи слова в Україні. Наші партнери в проєкті – Національна спілка журналістів України та громадська організація “Сприяння міжкультурному співробітництву”.

IRMI Новини

Анонсуємо третій тренінг в рамках проєкту «Висвітлення соціальної згуртованості – посилення спроможностей українських медіа».

Про конфліктно-чутливу журналістику, етичні норми та емоційне вигорання

Як збирати інофрмацію та протидіяти фейкам: опрацьовуємо інструментарій

Про соціальну згуртованість та роль медіа: презентуємо соцдослідження

Два наші медіа-партнери першими отримали міжнародні сертифікати JTI

Запрошуємо до обговорення проблем незалежної журналістики