Судові процеси, пов’язані з воєнними злочинами, – як їх професійно висвітлювати? У Києві пройшов черговий триденний тренінг для медійників, що спеціалізуються за цієї тематики. Навчаються та вдосконалюють свій досвід журналісти й редактори, учасники проєкту IRMI та Fondation Hirondelle “Підвищення стійкості українських медіа”, що фінансує Swiss Solidarity. Проводять навчання експерти JusticeInfo.
На тренінгах для журналістів-розслідувачів завжди обираємо “гострі” й аналітичні теми. Цього разу, наприклад, обговорюємо руйнування цивільної інфраструктури, та коли це стає воєнним злочином; зникнення за особливих обставин та зниклі безвісти; справи про колаборацію; проблеми та прогрес у притягненні до відповідальності за екологічні злочини, пов’язані з війною, та багато інших тем. Українські та зарубіжні журналісти, представники органів прокуратури, судді, правозахисники – такий вибір експертів дозволяє учасникам обмінюватися досвідом, ставити будь-які нові запитання людям, які мають великий професійний досвід, володіють практиками, можуть дати практичні поради та допомогти уникнути помилок. Як слід брати інтерв’ю у постраждалих, чи можна отримати доступ до публічної інформації, зробивши запит, який не буде відхилено, – сподіваємося, ці та інші практичні навички допоможуть журналістам у повсякденній роботі.
До речі, минулого тижня висвітлення воєнних злочинів з експертами обговорювали журналісти, що в рамках нашого проєкту виграли міні-гранти з підготовки матеріалів із судових розслідувань. І цей тренінг, що відбувся, – фахова підтримка від проєкту.