Новини IRMI

В Києві відкрилася виставка фотографій про долі переселенців

В приміщенні America House (вул. Пимоненка, 6) відкрилася та два тижні триватиме виставка фото, виконаних учасниками фототабору National Geographic-Україна для молодих переселенців. Організатори виставки – МДО “Інститут регіональної преси та інформації” (IRMI) в партнерстві з National Geographic-Україна та за підтримки «Української ініціативи зміцнення громадської довіри».

Перший день, відкриття – у нас людно. Багато відвідувачів, преси. Автори фото зустрічають гостей, спілкуються, коментують для ЗМІ, проводять презентації та дискусії.

Аліна Полянська та Вікторія Бородатова розповіли, як учасники фототабору-переселенці спілкувалися з героями фото, як завоювали їхню довіру, тому люди ділилися своїми історіями. Дівчата запропонували фотографії, що було зроблено під час фототабору, але які не увійшли до експозиції, – по п’ять фото від кожного учасника фототабору.

Історії фото, які були зроблені поза межами проекту, що змінили долі переселенців, – тема дискусії, яку започаткувала фотограф Олена Шунькіна.

Анастасія Турпетко запросила до роздумів щодо впливовості фотомистецтва. Чи може воно стати своєрідною “терапією” для фотографа та героя фото? До речі, навіть фотомайстри із значним досвідом роботи тут посперечалися: фотограф повинен бути документалістом? чи фотографія – це відображення не тільки реальності, але й душі та характеру автора?

Олексій Солдатенко, директор програм IRMI-Україна, вважає ідею фотовиставки актуальною: “Ми прагнули, щоб молоді люди, фотоаматори мали змогу показати українцям життя, історії, обличчя переселенців, своїх співвітчизників. Щоб суспільство позбавлялося стереотипів”.

– Ми навіть уявити не могли, що фотографії, які робили протягом тижня, побачить вся Україна! Це неймовірно! Кожна людина може фотографувати, побачити історію. І ось, як їх побачили ми, – ділиться Анастасія Турпетко.

– Був приємно вражений, – коментує відвідувач виставки, канадський фотограф Білл Маккарті. – Вражений рівнем майстерності молодих аматорів. Дивишся на фото та розумієш, що під час спілкування з героями вдалося заслугувати їхню довіру. Люди розкрилися, тому світлини вийшли такими виразними.

В суботу, 16 січня, головною подією фотовиставки стане майстер-клас “Робота фотографа в умовах конфлікту”, який проведуть професійні фотографи Юлія Кочетова та Зорій Файн.

Майстер-клас проводиться МГО “Інститут регіональної преси та інформації” за підтримки проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися