Новини IRMI

НДО поглиблюють навички комунікації із громадскістю та ЗМІ

У Харкові пройшов перший із серії тренінгів для PR-спеціалістів громадських організацій, які опікуються проблемами переселенців. Тренінги відбуваються в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів”.

Проект впроваджує медіаконсорціум з п’яти організацій: Фундація Томсона, Інститут регіональної преси та інформації (IRMI), Мемо98, Асоціація “Спільний простір” та “Європейський центр журналістики” у співпраці з Національною спілкою журналістів. Фінансує – Європейський Союз.

Як ефективно поширювати інформацію про свою діяльність серед різних цільових груп та ЗМІ? Розробити план стратегічних комунікацій? Як створити новину, яка приверне увагу громадскості та ЗМІ? Учасники не тільки обговорювали нюанси роботи, але й реально готували прес-релізи, проводили прес-конференцію. Кожен взяв участь в зйомках інтерв’ю та обговорив результати того, що з цього вийшло.

Вероніка Фоменко, помічник радника з комунікацій неурядової організації “Право на захист”:

– Працюю у відділі комунікації, спеціальної освіти не маю, багато чого робила інтуітивно, дещо допомагав керівник. На тренінгу зрозуміла, яких знань мені не вистачає. Знаю тепер, що прес-секретар повинен не тільки організувати прес-конференцію, але й модерувати, бути серед учасників. Тобто наша робота повинна бути ширшою. Цікавою та корисною була можливість побачити себе зі сторони під час інтерв’ю. Нервувала. Розумію, що потрібні навички, та початок вже є.  

Тетяна Степикіна, координатор комунікації Представництва Норвезької ради у справах біженців в Україні:

– Це перший тренінг з медіа-комунікації, у якому беру участь. Але знаю, що тренінги із специфікою для спеціалістів гуманітарних громадських організацій, – взагалі рідкість. Особливу увагу приділяємо етичним нормам, незалежності, прозорості у роботі. Для мене важливими були сесії з підготовки прес-релізу, проведення прес-конференції, а також, безумовно, участь в учбовому інтерв’ю для ТБ.

Тренери – експерт Міжнародного Інституту регіональної преси та інформації Ангеліна Солдатенко та британський журналіст Марк Вебстер (Фундація Томсона) – вчили, як під час спілкування з журналістом та перед камерою не нервувати, розслабитися, володіти жестикуляцією, вкластися у відведений час, концентруватися на запитанні. Уміти подати та “продати” новину, ідею або проект.

В рамках першого тренінгу учасники відвідали редакцію АТН, ознайомилися з роботою редакції телеканалу, обговорили шляхи ефективної комунікації з журналістами.

Наступне заняття – тренінг другого рівня – відбудеться у Харкові 21-24 березня. Учасники ознайомляться  роботою ЗМІ, вивчать техніки презентації, дізнаються про кризові комунікації, тощо. Програма складена з урахуванням запитів аудиторії, повідомила тренер Ангеліна Солдатенко.

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися