Новини IRMI

Заради ідей, що можуть об’єднати громаду

У Харкові завершилися тренінги за програмою “Активні громадяни”. Результат роботи учасників та тренерів — новий досвід та навички, контакти та однодумці. А також — цікаві задумки щодо створення перспективних та амбітних проектів. Але найголовніше, вважають у Міжнародному Інституті регіональної преси та інформації (IRMI), який реалізує проект як партнер Британської Ради, — це взагалі вміння пропонувати суспільству ідеї, які можуть об’єднати громаду.

“Крок до миру” – проект, що відображає злободенне прагнення суспільства до діалогу, до мирного життя. Учасники тренінгу пропонують кінопокази у трьох містах — Харкові, Дергачах та Лозовій — фільмів про врегулювання відомих світових конфліктів. Мета проекту – познайомити з історією, розвитком подій, а найголовніше — з досвідом розв’язання конфліктів, спілкування та пошуку компромісів. Автори проекту хочуть примусити людей замислитися, позбавитися байдужості, не піддаватися бездумній пропаганді. Поштовх до діалогу, на який чекає суспільство…

Відкрити центр працевлаштування молоді у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна пропонує група молоді, яку непокоять проблеми з роботою для молодих випускників вишів. Програма-мінімум — вчити всіх бажаючих навичкам працевлаштування, складання резюме, проходження співбесід. Автори проекту погодилися з фасилітатором — якби такий центр отримав право на життя, підтримку можна було б пропонувати не тільки студентам університету, але й молоді з інших альма-матер.

Об’єднати небайдужу молодь завдяки Всеукраїнській школі лідерства пропонує ще одна група учасників тренінгу. Амбітний проект міг би охопити ті регіони України, де живе найбільше молоді. У тому числі — Харків, студентське місто. Лідери повинні вчити лідерству — це тематика та мета проекту.

– Мені подобається, що програма “ Активні громадяни” має насправді практичне значення. Українська молодь є дуже активною, але цей ентузіазм не знаходить реального застосування. І я розумію, що спочатку повинна бути самоідентифікація, про яку, до речі, йшлася розмова на тренінгу. Потім виникає потреба у діалозі особистості та суспільства. Тільки від нас залежить якість життя людей. Та завдяки тренінгу можемо справді зробити великий крок у цьому напрямку, бо з’явилося почуття відсутності кайданів: не треба нічого боятися, тільки діяти. Ось є школа лідерства “Мост”, і ми б хотіли вивести проект на всеукраїнський рівень. Вважаю, що ті технології, про які ми дізналися на тренінгу, допоможуть у реалізації проекту, – вважає Ольга Чичина, організатор Школи лідерства “Мост”.

– Корисним був розділ щодо розуміння своєї ідентичності. Сьогодні в суспільстві дуже конфліктна середа, бо люди не готові гармонізувати свої запити та можливості. Цей світ є проекцією нашого внутрішнього стану. Це було для мене першим відкриттям на тренінгу. Друге — тільки ми особисто можемо нести відповідальність за зміни, які відбуваються у суспільстві. Було дуже приємно, що тут зібралися молоді, активні люди, які приймають дорослі, самостійні рішення. Ця програма надихає до серйозних висновків та ідей. Ми з колегами обговорили проект, який фактично пропонує громаді діалог з налагодження миру, ініціює розмову між людьми різних поколінь та думок, – каже Олена Копіна, Фонд місцевої демократії.

– Тренінг надав можливість структурувати та освіжити власні знання, набути нові, – розповідає Олена Мєшкова, компанія G5 entertainment. – У мене немає великого досвіду з створення великих проектів, але я розумію, що і як сьогодні можна робити. Дуже захопив проект “Мост”, який запропонувала моя колега. Цікаво, що проект за ідеєю близький до “Активних громадян”. Це розвиток лідерства, це навчання, нові контакти та досвід. Тому, я вважаю, цей проект має перспективу.

Ідея “Активних громадян” – це шлях від струмка до великої річки. Ініціативи поширюються, об’єднують людей, створюють підгрунтя для міжкультурного діалогу у суспільстві. Сьогоднішні учні можуть стати фасилітаторами та розвивати лідерські якості представників своїх громад. Чи будуть реалізовані проекти, що були озвучені? Скажімо так — вони мають право на життя, перспективу, якщо молоді лідери знайдуть сили, час та терпіння. Та, мабуть, головне — набути навичок розробки проектів, набуття однодумців, команди. Власне кажучи, програма “Активні громадяни” й створена, щоб розвинути велику мережу однодумців. Незважаючи на проблеми різних людей, країн та культур, активні громадяни завжди готові до діалогу, а це найближчий шлях до миру та гармонії. Як у громаді, так у своєму особистому житті.

– Люди, які спілкувалися на тренінгу, – це молодь. Дуже радує, що вона вміє замислюватися, тому працювати було легко. Це покоління, яке не бачить перешкод на шляху до своєї мети. Вони мають ідеї та шукають можливості щодо їх реалізації. Дуже енергійні. Гідний потенціал для розвитку суспільства, і це надихає, – вважає фасилітатор тренінгу Ольга Гужва. – Ідеї, які їх зацікавили, є відображенням сучасних потреб суспільства — прагнення до миру, міжкультурного діалогу, порозуміння, розвитку громад. Молодь розуміє — бути відстороненим вже неможливо, тому намагається брати активну участь у суспільному діалозі завдяки цікавим ідеям та проектам. Деякі з них сьогодні були озвучені. Бажаємо учасникам успіху!

Більше інформації про реалізацію проекту – на Active Citizens – British Council

IRMI Новини

Медійні НУО: підтримуємо сталий розвиток

Пропонуємо міні-гранти на висвітлення проблем соціальної згуртованості

Що об’єднує та роз’єднує суспільство. Професійні навички висвітлення теми

Підтримуємо енергетичну стабільність редакцій

Анонсуємо перший тренінг за проєктом із соціальної згуртованості

Медіа-гранти для медійних громадських організацій