Новини IRMI

Експерт IRMI Тарас Бойкович: «Підхід до теми ВПО не повинен бути однобоким»

В кадрі – львівський адвокат Тарас Бойкович. Сьогодні він був одним з експертів, що спілкувався з журналістам під час львівського продакшн-тренінгу в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ”. Мова йшла про правові проблеми, з якими стикаються переселенці.

Чи завжди легко отримати довідку про статус переселенця? Чому люди ходять “по кругу” та їх проблеми не вирішуються? Як грамотно зняти житло? Як вирішити проблеми з працевлаштуванням, якщо трудова книжка залишилася там, де працював раніше, на окупованій території? Як та де отримати безкоштовну юридичну допомогу? Питань вистачає. Спочатку обговорювали їх просто за круглим столом, а потім почалися зйомки. А після них – невеличкий коментар для журналіста ІРМІ.

– Я вважаю, що завдання журналіста, у тому числі – розповідати людям про їх права та обов’язки, які регламентує законодавство, – вважає він. – Про ті можливості, що людина має. Розповідати просто та доступно. Слідкую за тим, як преса висвітлює проблеми ВПО. На жаль, більшість сюжетів подає життя переселенців як суцільну проблему, негатив. А це ж не так. Це однобокий підхід. Безумовно, у нас багато проблем із законодавством, яке не завжди виконується. Багато інших питань, ментальних. Але я бачу і інше. Переселенців, які починають нове життя, працюють, долають перешкоди. Щоб був баланс думок у суспільстві, треба про це говорити. Розповідати ці історії також.

Журналіст, на думку єксперта, повинен, звертаючись до теми, спілкуватися з людьми, розповідати про ситуацію – а за деякий час повертатися до неї знов та аналізувати, чи ракурс змінився? Якщо ні, тоді загострювати тематику, дізнаватися, чому так відбувається, що перешкоджає.

– Вчимося не тільки показувати конфлікти, які є у суспільстві, не тільки констатувати, що сталося, але й розмовляти з людьми. Переселенцями, місцевими жителями, чиновниками. Чути їх. Заглиблюватися у проблему, – каже юрист. – Сподіваюся, що навчимося. В тому числі, завдяки цьому тренінгу.

“Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти” – це півторарічний проект, який фінансується ЄС і реалізується Медіа-консорціумом з п’яти організацій: Фундації “Томсон”, Інституту регіональної преси та інформації, Європейського центру журналістики, МEMO98 та Асоціації “Спільний простір”.

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися