Новини IRMI

Спільна ідея, спільна робота. Журналісти з різних регіонів шукають нові підходи у висвітленні проблем ВПО

У Львові відбувся триденний продакшн-тренінг з висвітлення проблем переселенців. Медійники зі сходу та заходу України зустрілися, щоб вдосконалити досвід та подготувати спільні статті, телесюжети про проблеми ВПО.

Ініціатива є частиною проекту «Голос місцевих ЗМІ», що реалізується медіа-консорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації, Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір». Проект фінансується Європейським Союзом.

“Одне горе-три долі” – таку попередню назву дали своєму спільному матеріалу журналістки з Івано-Франківську, Харкова та Львова: Ірина Федоляк, Наталія Рябцева та Олена Петришин. Стаття складається з трьох історій переселенців. За словами співавторів, спільна робота дала можливість порівняти ситуації у регіонах, долі ВПО, ставлення до них місцевих жителів, оперативно додати коментарі фахівців.

– Особисто я шукала позитивну історію, – коментує Ірина Федоляк з газети “Галицький кореспондент” (Івано-Франківськ). – Але це буде спільний текст з трьох частин. Ми хотіли дослідити, як склалося життя людей на новому місці, чому переселенці обрали той чи інший регіон, як почуваються тут. Незважаючи на психологічно складну тематику, враження від спільної роботи залишилися найкращі. У нас з колегами – різні думки, підходи, ідеї, різний досвід. Вважаю, завдяки цьому змогли зробити різноплановий матеріал, спрацювати продуктивно. Взагалі, продакшн- цікавий та корисний формат навчання.

Ганна Кулькова (філія НТКУ, Запорізька регіональна дирекція) та її колега Наталія Антонішин (“Варіанти”, Львів) підготували один матеріал на двох – про дівчину, яка переїхала до Львова. Її очікування – та реальність. Додали опитування львів’ян, яке зробили того ж дня у місті.

– Спільна робота – це, я вважаю, це не тільки можливість висвітлити тему максимально всебічно. Це реальний шлях до самовдосконалення, творчої самооцінки. Працювали з колегою плідно. Мені було цікаво побачити тему з нового ракурсу, порівняти підходи до тематики у Львові та Запоріжжі, – каже Ганна Кулькова.

Проблеми адаптації ВПО у Львові через долі конкретних людей піднімають у своїх сюжетах Маргарита Стронська (НТРКУ, Львів) та Любов Бурлакова (ТРК “Регіон”, Дніпропетровськ).

– Спільна робота над темою – це нові професійні контакти, новая інформация про проблеми ВПО у інших регіонах, – ділиться Маргарита Стронська. – Це вже другий тренінг в рамках програми “Голос місцевих ЗМІ”, у якому я беру участь. Так з’явилася ідея, якщо нам дозволять техничні можливості, провести телеміст між декількома містами України – обговорюються Бердянськ, Харків та Дніпропетровськ – з проблематики ВПО”.

Наступний продакшн-тренінг, під час якого журналісти готуватимуть спільні матеріали з проблематики переселенців, почнеться 22 березня у Харкові. У ньому візьмуть участь місцеві журналісти та їхні колеги з інших регіонів.

IRMI Новини

Медіа-гранти для медійних громадських організацій

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів