Новини IRMI

Майстер-клас з роботи в умовах конфлікту для фотографів

“Робота фотографа в умовах конфлікту” – майстер-клас з такою назвою провели 16 січня в America House професійні фотографи Юлія Кочетова та Зорій Файн. Навчання фотомайстерності та обговорення діяльності фотографа у кризових умовах відбулося в рамках фотовиставки “В об’єктиві фотоапарату: життя в перехідному періоді очима молоді», що розпочалася та триває у Києві.

Організатори виставки та майстер-класу – МДО “Інститут регіональної преси та інформації” (IRMI) в партнерстві з National Geographic-Україна та за підтримки «Української ініціативи зміцнення громадської довіри».

У майстер-класі взяли участь близько 40 фотографів, фотожурналістів, усі, хто цікавляться фотосправою та тематикою роботи в кризових умовах. Починаючі аматори та досвідчені фотографи.

Юлія Кочетова, яка працювала в зоні АТО, розповіла про особливості особистої та професійної підготовки. 
– Запитань було багато. Наприклад, якою була моя мотивація, чи не заважало мені те, що я дівчина. Чи були моменти, коли хотілося все кинути та повернутися. Показала свої фото, які були зроблені у зонах конфліктів в Україні, – розповідає Юлія. 
Фотограф ділиться власним досвідом з тими, хто планує отримати навички роботи у зонах підвищеної небезпеки. Треба бути підготовленим фізично та психологічно. Мати навички медичної допомоги. Вміти налагодити комуникацію з військовими та місцевими жителями. Пам’ятати про необхідність самоконтролю та самоаналізу. Вкрай потрібна обізнаність, поінформованість про те, що відбувається. З точки зору професійної, вважає Юлія, фотограф у зоні конфлікту повинен вміти виконувати багато завдань водночас, а для цього треба досягти автоматизму в роботі. Іноді доводиться бігти, фотографувати, аналізувати ситуацію – одночасно…

Зорій Файн розповідав учасникам майстер-класу про “кухню” фотосправи. Про класичні стандарти фотозйомки, які є вічними та незмінними. Як працювали відомі військові фоторепортери, як вони бачили композицію, другий план.

– Військова фотожурналістика, я вважаю, повинна бути яксною, незважаючи на ті умови, які, безумовно, ускладнюють фотозйомку. Я показав учасникам кращі фотографії часів Другої світової війни, чорно-білі, розповів, як працювали відомі фотографи, на яких засадах базували свою роботу. Я намагався, щоб моя доповідь була нескучною – дав не тільки суто специфічні речі, а й розповідав цікаві історичні “байки”. Своїх студентів (Зорій викладає фотожурналістику в Інституті філології та журналістики Вінницького педуниверситету ім. М.Коцюбинського – авт.) я вчу: до майстерності треба йти невеличкими кроками, сходинка за сходинкою, бути вибагливим до себе, до своєї справи, – коментує Зорій Файн.

Майстер-клас вже відбувся, а фотовиставка триває. Майже два тижні America House буде справжнім домом для фотографій молодих фотоаматорів-переселенців.

Запрошуємо відвідати!

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися