Новини IRMI

Медіа як бізнес. Обговорюємо проблеми регіональних ЗМІ з редакціями

Ставати більш сучасними, збільшувати аудиторію, долати професійні та економічні проблеми своїх медіа. У Харкові та Запоріжжі відбулися редакційні зустрічі як перший етап програми бізнес-консультування місцевих ЗМІ. Програму організовано в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ”, який реалізують Фундація Томсон та МГО «Інститут регіональної преси та інформації» (IRMI), за підтримки ЄС.

До Харкова приїхали журналісти філії НТКУ «Луганська регіональна дирекція». Телебачення нещодавно стало суспільним, до того ж, робота саме телеканалу «ЛОТ» із зрозумілих причин –  особлива. На телеканалі багато програм, присвячених ВПО, їх долі. Працювати як професійне регіональне телебачення, висвітлювати проблеми тих, хто живе на цій території, з усіма проблемами, – фахова майстерність, яка потребує постійного вдосконалення, вважають головний редактор ТБ Наталія Федорова та старший редактор ТБ (редакція соціально-пізнавальних програм) Галина Горешняк. «У проекті ми хотіли б поглибити свої навички, як працювати в умовах конфлікту. Як делікатно та професійно створювати контент, не порушуючи зв’язок між людьми, як не обірвати тоненьку нитку довіри та діалогу», – вважає Наталія Федорова. Журналісти кажуть: глядачі стають більш регіональноорієнтованими, патриотично налаштованими. Їм подобається таке телебачення, яке показує тих, хто живе поруч. Поглиблювати довіру до себе, надавати важливу інформацію, яка у той же час емоційно «зачепає» кожного, ставати більш сучасними, європейскими – за словами журналістів телеканалу, завдання номер один. Тому вони раді, що були відібрані як учасники програми.

– З 68 ЗМІ, які подали заявки до участі, відібрали 8. Критеріїв відбору було багато, наприклад, бути регіональним медіа, працювати поблизу зони конфлікту або у регіоні, який прийняв багато ВПО. Серед вимог – назвати власника ЗМІ, мати уяву про бізнес-процеси у медіа-середовищі. Ми були відкритими для тих, кто знаходиться у процесі реформування, – коментує координатор проекту «Голос місцевих ЗМІ» Олена Садовнік.

За її словами, програма бізнес-консультування складається з кількох етапів. Перший – обговорення з представниками ЗМІ їхніх проблем та потреб. Далі, виходячи з цієї інфрмації та висновків експертів, формується зміст триденних тренінгів для менеджерів ЗМІ. Також в редакціях пройдуть 6-денні практичні тренінги для журналістів. Всі видання отримають гранти на дослідження аудиторії. Окремо будуть підтримані чотири найкращих бізнес-проекта, які підготують медійники.

– На даному етапі роль експертів – реально зрозуміти, чого не вистачає ЗМІ та до чого вони прагнуть. Що власне ми як тренери можемо їм запропонувати в цьому проекті, – каже експерт Фундації Томсона Зоя Чарльз. – Структурувати подальше навчання, зробити його максимально таргетованим, підтримати журналістів у підготовці бізнес-плану. Процеси, що відбуваються в українських медіа, не унікальні. Є певні сосбливості, але й є світові тенденції, притаманні вашим ЗМІ. Важливе завдання – правильно оцінити те, що відбувається в українських ЗМІ, враховуючи світовий досвід.

Експерт IRMI Євген Маслов вважає – у телекомпанії “ЛОТ” багато плюсів, є й головне – довіра аудиторії. Тому завдання тренерів, як зробити інформаційний продукт більш ефективним, зрозуміле, досягти результатів можна досить швидко.

Ще дві редакції, у яких відбулися обговорення, – газети “Запорізька правда” (Запоріжжя) та “Слобідський край” (Харків). В обох триває процес раздержавлення. Під час зустрічей обговорювалися питання, які є найбільш важливими, – структурування роботи ньюс-румів, формат проведення соцдослідження аудиторії, розитку онлайн-версій, підготовки універсальних журналістів, підвищення їхньої кваліфікації. Принципово важливо розроблення редакційної політики, концепції видань.

Обидві редакції багато уваги приділяють соціальним проблемам. Зокрема, темі ВПО, розвитку громад. Особливо актуальним, за думкою керівництва редакцій, є правова допомога у процесі роздержавлення.

– Всі пропозиції будуть враховані при формуванні програм тренінгів для керівництва редакцій, онлайн-консультацій та практичного навчання журналістів, – прокоментувала експерт IRMI Ангеліна Солдатенко.

IRMI Новини

Медійні НУО: підтримуємо сталий розвиток

Пропонуємо міні-гранти на висвітлення проблем соціальної згуртованості

Що об’єднує та роз’єднує суспільство. Професійні навички висвітлення теми

Підтримуємо енергетичну стабільність редакцій

Анонсуємо перший тренінг за проєктом із соціальної згуртованості

Медіа-гранти для медійних громадських організацій