Новини IRMI

PR-школа: вони були першими

PR-школа IRMI випустила своїх перших слухачів. Навчитися тонкощам Public Relations зібралися люди, які розглядають роботу по зв’язках з громадськістю як свою майбутню можливу професійну діяльність. Це студенти різних факультетів університету імені Каразина. Щоб освоїти тонкощі ремесла, вони щодня упродовж місяця слухали думки експертів, дискутували, справно робили домашні завдання, брали участь в ролевих іграх.

Ірина Солдатенко, директор PR-школи: “Ідея створити школу виникла як відповідь на насущну потребу майбутніх фахівців, які хотіли б займатися ПР, але їм бракує ні теоретичних, ні практичних знань. У нашому суспільстві уявлення про те, що таке PR, взагалі туманне. Це нібито і реклама, і маркетинг, та і в цілому відношення до PR неоднозначне. Ми хотіли, щоб на ринку PR- послуг працювали професіонали, що мають чітке уявлення про принципи свого ремесла. Це тим більше важливо, що від роботи PR- фахівця частенько залежать долі людей, їх кар’єра і майбутнє”.

У програмі школи – теми, які дозволяють всебічно вивчити предмет: «PR, маркетинг, реклама – що важливіше?», «Місце PR служби в системі організації», «Етичні засади діяльності PR-спеціаліста», «Інструменти PR». Слухачі школи дізналися, що таке новина, мозковий штурм, презентація, як працюють ЗМІ і як з ними працювати. Вивчили діловий етикет менеджера.

Форма навчання – в основному практика: розробка інструментарію, дискусії, збір прикладів, рольові ігри. Теорія подається так, що вона не виглядає як нудні сухі лекції, а має на увазі місце для дискусії. Крім фасилітаторів, на заняття запрошували гостей: наприклад, про специфіку роботи ЗМІ розповідала редактор Харківських новин Олена Баранник. Крім того, кожна група відпрацьовувала інструментарій ПР на якомусь сегменті ринку або суспільства. Першим слухачам дістався страховий ринок України, і вони на практиці розробляли стратегію просування компаній та їх продуктів. Відмінною практикою для слухачів стала підготовка до Всеукраїнського конкурсу студентських ПР-проектів «Золотий компас» та участь у ньому.

Даша Діденко, випускниця: «Враження про навчання в PR-школі – найяскравіші. Заняття проходили в незвичайній обстановці, з різними іграми. Тому інформація запам’ятовувалася легше і цікавіше. Тренінги, які тривали близько 2-х місяців (включаючи підготовку до конкурсу – ред.), дали мені більше знань і практики, ніж п’ять років навчання у вузі».

Ірина Понаровська, випускниця: «Програма PR-школі не тільки дала мені знання в області Public Relation, а й багато в чому змінила мій світогляд, погляди на життя. Затишна, тепла атмосфера допомогла створити ідеальну атмосферу для навчання і спілкування. Практика, зрозумілі життєві приклади, захоплюючі ігри – це все те, що допомогло засвоїти матеріал і більш широко подивитися на життя. Тренери просто приголомшливі! Перший раз бачу, щоб настільки тонко люди відчували представлений матеріал і могли так точно знаходити спільну мову з учнями, не створюючи при цьому незручності з точки зору прискіпливого дотримання субординації та соціального статусу. Шалено рада, що життя звела мене з такими чудовими людьми!».

Далі буде…

Захоплюючим підсумком навчання стала участь команди ХНУ імені Каразіна у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт «Золотий компас». Основою для конкурсних робіт стала тема «Страховий ринок України». Тему представили студентські команди п’яти вищих навчальних закладів України. Харків’яни запропонували в якості теми для розробки таку актуальну проблему, як страхова медицина, причому представили тему на життєвому матеріалі, з хорошими прикладами та коментарями фахівців. Крім того, каразинці ще й продемонстрували свою майстерність як піарників і журналістів. Не дивно, що в підсумку університетська команда перемогла, зайнявши на конкурсі перше місце! Крім того, команда ХНУ отримала спеціальний приз від Харківського Союзу страховиків «За найкращі знання засад страхового ринку і їх успішне впровадження в PR-проект».

IRMI Новини

Конкурс на індивідуальні гранти для репортерів

Тренінг з MOJO. Нові можливості для якісної журналістики

Новий етап, незмінні пріоритети: запрошуємо медійників до участі у проєкті

The Guardian – про важливість підтримки регіональної преси в України

Смартфон замість камери: як робити професійні відео

Запрошуємо репортерів на навчальну поїздку в Данію