Новини IRMI

Радіо. Зазвучати по-новому

П’ять днів в Харкові регіональні радіожурналісти вчилися технікам роботи та працювали над підготовкою сюжетів – цю унікальну можливість їм надали Інститут регіональної преси та інформації (Україна) та Фонд Томсона (Велика Британія) в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ”, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

– Ілля – переселенець з Донецька. Переїхав до Харкова та разом з партнером заснував свою власну справу – рекламну агенцію…

– Він зрозумів – бути корисним можна і на передовій, і в звичайному житті…

– Це не фініш в історії життя Олени, це лише початок…

– Психологам також потрібні психологи…

Приблизно такими словами починаються сюжети, які готували учасники харківського тренінгу для радійників. Стандарт продакшн особливо цінний тим, що що тут наголос робиться на практичній роботі. Завдання – підготувати сюжети про адаптацію переселенців у Харкові – обговорили у перший день. Ще два дні журналісти зустрічалися з лідерами думок, переселенцями, чиновниками, волонтерами, представниками НДО. Тренери та експерти: британський – Марек Бекерман та український – Ангеліна Солдатенко – були поруч, радили, консультували, ділилися досвідом. «Скроїти» сюжети допомагав спеціаліст з радіомонтажу Сергій Ткаченко.

З учасниками спілкувався Андрій Куликов, голова правління ГО «Громадське радіо», журналіст, ведучий. Розповів про своє бачення перспектив розвитку радіо. Відверто відповів на всі запитання.

– Надаючи точну, повну, неупереджену інформацію, ми робимо наших громадян сильнішими, – впевнений журналіст. – Захищаємо від багатьох небезпек. Людина, введена в оману або засліплена гаслами, – слабка людина. Треба розповідати правду. І людські історії. Кожна з яких не закінчується на тому, що ми побачили. Вона має розвиток.
Гадаю, що перспектива зараз і у суспільного, і у державного радіо в розмові. Має переважати поточне обговорення проблем. Навесні минулого року я був в Маріуполі, говорив з військовими, запитав, як вони там отримують інформацію. Вони кажуть: ясна річ, через радіо. Щоб подивитися телевізор, треба їхати в тил, мобільний зв’язок не рекомендується, Інтернету немає, газети приходять раз на два тижні. А радіо – є. Я кажу – радіо має велику перспективу. Головне, про що треба пам’ятати – оперативність, звук та професійні стандарти…

Учасники тренінгу вчилися формулювати топ-лайн – це виявилося нелегко. Але насправді після того, як визначився з головню думкою, робота над сюжетом стає чіткою та зрозумілою. Дуже креативною була ідея об’єднати сюжети – так народилася програма «Станція Харків» з багатьма «зупинками», кожна з яких – доля, проблема, частина життя людей. Це переконує, вражає.

Юлія Дерека, ТОВ ТРК «Арта Плюс», директор філії радіо «Класс» (Костянтинівка)

– Особливо цінною для мене була інформація про формат репортажу на радіо. Взагалі тренінг став своєрідним руйнівником наших бачень.

Христина Букатчук, ТВО «Радіо-Карпати», оглядач

– Поламала стереотипи щодо підготовки репортажу. Зокрема, що історію можна розповідати інтер-звуками, приділяючи менше уваги підводці для диктора. Дякую!

Лілія Майорова, ТВО «Рівне.FM»

– Зрозуміла нарешті, якими мають бути програми на радіо і в чому їх головна відмінність від інших ЗМІ. Звук! Дуже дякую за працю з нами!

…До наступної зупинки, кажуть тренери. Вони сподіваються, що навчання допоможе кожному з учасників рухатися далі та вдосконалюватися.

IRMI Новини

Медіа й актуальні теми для громад: говоримо про згуртованість, відбудову та безпеку

У пошуку ідеального кадру: привіт, MOJO!

Соціальна згуртованість та медіа під час війни: обговорюємо соцдослідження

Конкурс на індивідуальні гранти для репортерів

Тренінг з MOJO. Нові можливості для якісної журналістики

Новий етап, незмінні пріоритети: запрошуємо медійників до участі у проєкті