Новини IRMI

Запрошуємо редакторів на форум в Київ

ІРМІ запрошує редакторів телеканалів та друкованих медіа на дводенний форум з підготовки матеріалів про переселенців та на інші теми, пов’язані з соціальними конфліктами.

Форум відбудеться 24-25 лютого у Києві в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ”. Проект фінансується Європейським Союзом та здійснюється медіа-консорціумом з п’яти організацій.

Форум має на меті допомогти регіональними редакціями у налагодженні ділових контактів, створенні спільної бази даних як додаткового джерела інформації. Його учасники обговорять особливості висвітлення чутливих тем за професійними стандартами якісної журналістики, що є визначальною передумовою повноцінного суспільного діалогу. Співпраця задля отримання оперативної інформації та її обміну покликана запобігти маніпуляціям нею, поліпшити інформаційний простір, підвищити ефективність та професійність регіональних медіа.

Онлайн платформа “Голос місцевих ЗМІ” слугуватиме інформаційною базою обміну інформацією та матеріалами не лише між редакціями в Україні, але й у країнах Європейського Союзу.

Влітку проект започаткує стажування 16 українських журналістів у редакціях Лондону, Амстердаму, Варшави та інших міст ЄС.

Медіа-тренер Фундації Томсон Марк Вебстер представить нові підходи до висвітлення теми переселенців та стандарти подачі матеріалів , які є нормою у західних виданнях. Марк у журналістиці вже понад 30 років. Працював у газетах Financial Times, Evening Standard, на телеканалі ITN та Channel Five News. Висвітлював конфлікти у багатьох країнах, зокрема Уганді, Зімбабве, Іраку, Косово, Чечні та Північній Ірландії. За цей час втратив багато друзів та колег. Із власного досвіду знає про небезпеки та тиск на журналістів, які готують збалансовані матеріали із зони військових дій.

Експерт Міжнародного Інституту регіональної преси та інформації Ангеліна Солдатенко розповість про переваги онлайн платформи та форми співпраці в рамках мережі “Голос місцевих ЗМІ”, передумови її ефективності. Ангеліна – журналіст, експерт у галузі медіа та суспільної комунікації, тренер. Має значний досвід роботи в українських медіа, зокрема по темах, пов’язаних з соціальними конфліктами.

Щоб взяти участь у форумі, надішліть резюме та короткий мотиваційний лист на електронну адресу ІРМІ до 19 лютого, п’ятниця.

Організатори забезпечують проживання, харчування та відшкодовують транспортні витрати.

“Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів” — це півторарічний проект, спрямований на підтримку регіональних медіа. Проект фінансується Європейським Союзом. Його реалізує медіаконсорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, міжнародний Інститут регіональної преси та інформації, Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір», у співпраці з Національною спілкою журналістів.

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися