вчилися активісти недержавних організацій Дніпра, Харкова, Запоріжжя та міст цих областей. Більше 50 учасників зібрали тренінги з опанування інструментами ефективної комунікації та зв’язків з громадськістю. Навчання проведено в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», і є однією з ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду, що виконується Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областям.
Програма двох дводенних тренінгів, проведених експертами IRMI, поєднувала базові поняття PR з навичками комплексної регулярної діяльності – плануванням, вибором інструментів реалізації, аналізом та оцінюванням підсумків.
Важливими стали обговорення принципів та підходів, покладених в основу зв’язків з громадськістю, – відзначили учасники. Чим відрізняється PR від інших комунікативних та інформаційних практик – журналістики, маркетингу, реклами та пропаганди, які цілі стоять перед кожним видом діяльності, які інструменти використовуються у кожному випадку.
Ділові та рольові ігри тренували навички комунікації. Як, наприклад, за кілька хвилин умовного “руху ліфта” викласти ідею та зацікавити нею співрозмовника. Як створити повідомлення, призначені конкретним цільовим аудиторіям. Як ставити запитання та відповідати на них, проводити пресс-конференції та брати у них участь, давати інтерв’ю, будувати комунікативні стратегії, що спираються на дослідження та сегментування цільових аудиторій. Як розробити ефективну малобюждетну кампанію, що дуже важливо для НУО, що працюють з обмеженими бюджетами. Виконання цих та інших подібних вправ, а головне – їхнє спільне обговорення спонукало заново оцінити власну роботу.
Тренінг сподобався тим, що у ньому було мінімум теорії і максимум корисної практики, Інтерактивні вправи змушували включати уяву та логіку, було цікаво працювати у групах. Дізналась багато нового та корисного! – написала по результататах спільної роботи Ольга Волинська, керівник медіанапрямку ГО “Правозахисна група “СІЧ”.