Новини IRMI

Тренінг для ЗМІ у Львові: підсумки, враження

Львівський продакшн-тренінг для тележуналістів в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ”для телевізійників, які висвітлюють проблеми переселенців, завершився. Деякі враження від почутого та напрацьованого.

Ірина Шевченко, телеканал ОТБ, Харків:

– Не було почуття, що тебе «напрягають». Але з’явилося розуміння, що саме треба міняти у підходах. При підготовці сюжетів оператор часто працює над темою сам по собі, а журналіст – сам по собі. Нібито якось незручно «напрягати» оператора. І виходить, що часто кадри, які отримуєш, не завжди повністю стикуються з текстом. У процесі тренінгу зрозуміла, що треба більше працювати з оператором. Щоб кожний кадр був доречним. І паузи, і трохи шумів – це дуже нове та художьно, це додає життєвості сюжету. Я – автор тематичних програм, особливої гонки на роботі немає, тож є час попрацювати над картинкою. Коли я їхала до Львова, хотіла, крім відповідей на професійні питання, дізнатися, як люди з іншим менталітетом, із інших регіонів Украіни, почуваються на Заході. Побачила – добре почуваються. Їм тут комфортно. Ми чули позитивні історії, бачили розуміння, як жити далі. Тому сюжет, який я підготувала, – про стереотипи та їх подолання. Зустрічі були дуже разноплановими, люди – нестандартними. І це дало можливість повноцінно реалізувати мої ідеї.

Тетяна Довгань, телеканал «Доба», Вінниця:

– Таких тренінгів, де вчишся під час практичної роботи, пам’ятаю дуже мало. Від початку і до кінця тренінгу у Львові працювали над тим, щоб зробити якісний продукт. Обговорювали усі виїзди. Говорили про те, що не повинно бути порожніх кадрів, не узгоджених з текстом. Незважаючи на те, що насправді для підготовки репортажу буває мало часу, треба все ж детальніше працювати над візуалізацією: тримати у полі зору оператора, підказувати йому, що знімати. І ще. Тема ВПО дуже чутлива. У журналістів немає досвіду роботи з нею. Тому нерідко провокуються конфлікти. Тренери вчили нас не тільки бути об’єктивними, дивитися на ситуацію з різних боків, шукати перспективу у розробці теми. Але й робити «унікальну пропозицію» – шукати родзинку, запитувати себе, чи є твоя історія неординарною.

* “Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти” – це півторарічний проект, який фінансується ЄС і реалізується Медіа-консорціумом з п’яти організацій: Фундації “Томсон”, Інституту регіональної преси та інформації, Європейського центру журналістики, МEMO98 та Асоціації “Спільний простір”.

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися