МГО «Інститут регіональної преси та інформації» (IRMI, Україна) та Фонд Томсона (Велика Британія) мають намір продовжити проект з тренінгового навчання журналістів регіональних ЗМІ України. Про це повідомив заступник директора з розвитку Фонда Томсона Девід Куін, коментуючи результати зустрічі представників Фонду з топ-менеджерами ЗМІ Харкова, Полтави та Львова.
Нагадаємо, з листопада минулого року до березня нинішнього в Україні виконується проект “Професійні стандарти висвітлення тем, пов’язаних з конфліктами”. Проект реалізують Фонд Томсона в партнерстві з МГО «Інститут регіональної преси та інформації» та Асоціацією “Журналістська ініціатива” (АЖІ).
Девід Куін та його колега, експерт зі стратегічних комунікацій Фонду Томсона Марк Вебстер, виконавчий директор IRMI Ангеліна Солдатенко, зустрілися з керівниками та журналістами провідних медіа регіонів, де тривав проект: АТН, «Вечірнього Харкова», ОДТРК «Лтава», та «Львів», ІГ «КОЛО», ОКІА «Новини Полтавщини», львівських інформагенцій «Вголос» та ЗІК. Обговорено практику роботи видань з переселенцями, доступ до інформації, бачення керівниками медіа проблем ВПО, відносин з місцевим населенням, те, як ЗМІ задовольняють інтерес читачів до цієї теми.
Керівники медіа висловилися також щодо потреб у навчанні журналістів.
– Я вважаю, журналісту потрібен професійний досвід, який би постійно поглиблювався, – вважає директор обласної комунальної інформаційної агенції «Новини Полтавщини» Юрій Ніколаєв. – Хотілося б також знати, як захистити журналіста від фейкової інформаціі, з якою він зтикається. Наприклад, я раджу своїм колегам брати до уваги у першу чергу сайти органів влади, офіційних установ, організацій, бо вплив на будь-яку людину зараз шалений, а люди мають певний запас міцності. Цікаво також було б поспілкуватися з новинними агенціями, які вже працювали за подібних умов. Ми підготуємо свої пропозиції щодо тренінгів, які нам найбільш потрібні, та передамо IRMI.
Фонд Томсона, за словами Девіда Куіна, високо оцінює співробітництво з українським партнером. Та має намір продовжити цю співпрацю. Організація має унікальний досвід спілкування зі ЗМІ, що постійно розширюється та поновлюється.
Експерти вважають: регіональні ЗМІ працюють гідно. “Ми бачимо, що українським медіа важко, особливо регіональним, – коментує Девід Куін. – Журналісти, з якими ми спілкувалися, прагнуть подавати інформацію неупереджено, збалансовано, не ображаючи ані переселенців, ані місцевих жителів, не провокуючи суспільство. Це дуже непросто, особливо враховуючи, що криза у суспільстві наклалася на поточні проблеми ЗМІ. Завдання Фонду Томсона та наших українських партнерів – підтримати фахівців”.
– Важливо для нас не просто демонструвати професійні стандарти, за якими працює міжнародна журналістська спільнота, – коментує Ангеліна Солдатенко, – а й показати, як ці стандарти та інструменти можуть і мають працювати в Україні. Особливо це стосується етичних норм професії, які є особливо важливими, коли йдеться про суспільні конфликти, таку чутливу тему, як проблеми ВПО