Новини IRMI

Смартфон замість камери: як робити професійні відео

Як MOJO-техніки допоможуть нам розповісти історії? Історії, що турбують суспільство, а саме – з проблем соціальної згуртованості. Отже, стартував тренінг для медійників, що прагнуть оволодіти навичками мобільної журналістики та робити класні професійні сюжети просто за допомогою смартфону.

Ми – три дні у Львові. Формат тренінгу з MOJO, якз і завжди, – обговорення нових тем та їх відпрацювання під час практикуму. До навчання доєдналися представники регіональних, центральних медіа – газетярі, телевізійники, радіожурналісти. Вчимося, як без використання професійного обладнання зняти та змонтувати сюжет, – це, виявляється, цілком можливо. На початку говорили про принципи зйомки та основи кадрування, додатки камери, роботу з відеоредактором. А ще – про етику комунікації, критичне мислення та чутливі теми. Вчилися грамотно працювати із штативом, світлом та мікрофоном. Мова також йшла про перспективні техніки зйомки, як створити гідний сюжет, працювати з анонімними джерелами. Про стендап та лід, Vox Populi, використання інтерв’ю, живого звуку та відео у сюжеті. А ще вчилися працювати із закадровим текстом, музикою, редагувати звук, накладати голос на відео. Створювати титри та дотримуватися авторського права.

Учасники тренінгу з MOJO «штурмували» актуальні теми, писали сценарії, готували запитання та плани кадрів. Ну, а потім логічно перейшли вже до виготовлення сюжетів. А це й монтаж, й розшифровка інтерв’ю, запис закадрового тексту, титрування та все, про що раніше йшла мова.

Готові сюжети взяли участь у традиційному фестивалі. А учасники не просто визначилися з переможцями, але й обговорили сильні та слабкі місця, і що можемо робити краще.

Жанна Дутчак, ТК Інтер:

– Ці три дні просто пролетіли. Чому? По-перше, було дуже цікаво. Було поєднання теорії та практики – ось почули та одразу «пройшли». Все це реально планую використовувати в роботі.

Тетяна Хмель, Суспільне.Житомир:

– Я телевізійник та теоретично розумію, як це працює, коли поруч з тобою оператор, і ти йому кажеш, мовляв, цей кадр не такий, як треба. А коли знімаєш сам, зовсім інше. Тобто skills зйомки для мене були, мабуть, цими днями найважливішим. Іще такий момент: існує велика проблема з кадрами, й знайти професійного оператора, який буде знімати тут та зараз, дуже важко. І тепер є розуміння, що я сама можу якусь зйомку «закрити» – просто взяти редакційний телефон та на сто відсотків це зробити.

Ірина Телька, Миколаївські Вісті:

– Подобається, що ви обрали дуже актуальну тему – мобільна журналістика, яка насправді зараз набірає обертів. Редакції отримують можливість, приміром, монетизувати відео та підсилити свою фінансову незалежніть. Цей тренінг був динамічним, запропонував нам багато технічних моментів, які я раніше не використовувала, але вважаю дуже цікавими та планую практикувати.

Тренінг пройшов в рамках проекту «Висвітлення соціальної згуртованості – посилення спроможностей українських медіа», що розроблено та реалізується МГО «Інститут регіональної преси та інформації» в партнерстві з ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Програма є частиною ширших зусиль ЮНЕСКО щодо підтримки безпеки журналістів і свободи слова в Україні. Наші партнери в проєкті – Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та громадська організація “Сприяння міжкультурному співробітництву”.

UNESCO Ukraine

IRMI Новини

Новий етап, незмінні пріоритети: запрошуємо медійників до участі у проєкті

The Guardian – про важливість підтримки регіональної преси в України

Смартфон замість камери: як робити професійні відео

Запрошуємо репортерів на навчальну поїздку в Данію

Лабораторія з мобільної журналістики, та як це було

Визначилися переможці журналістського конкурсу міні-грантів