Новини IRMI

Радіо у час цифрових технологій: прийом заявок до 30 червня; Цифрові інструменти для онлайн журналістів – до 5 липня

Протягом тижня британські та українські тренери працюватимуть з журналістами над підготовкою радіо репортажів та мультимедійного контенту.

Проект “Голос місцевих ЗМІ”, за підтримки ЄС, запрошує регіональних журналістів на практичні тренінги з радіомовлення, що відбудеться з 11 по 15 липня у Харкові, та онлайн журналістики, запланований на 18-22 липня у Запоріжжі. Навчання проводитимуть Міжнародний Інститут регіональної преси та інформації та Фундація Томсон.

На практичному тренінгу з радіомовлення у Харкові учасники розглянуть наступні теми:

 • суспільно-важливі теми на радіо: робота на радіо у час цифрових технологій
 • класичний радіопакет від БіБіСі та його онлайн еквівалент – розповідь історій через подкасти
 • радіорепортаж: радіоверсія техніки “покажи і розкажи”
 • як розказати історію швидше звуками ніж словами
 • вдале інтерв’ю на радіо 
 • робота на виїзді для створення  суспільно-важливого радіорепортажу
 • додання ефектних візуалізацій до аудіо матеріалу онлайн

Практичний тренінг з онлайн журналістики у Запоріжжі:

 • критерії новин на практиці
 • визначення головних сюжетних ліній і ракурсів історії
 • розвиток сюжетної лінії
 • різниця між друкованими та онлайн ЗМІ
 • мультимедіа в онлайн матеріалах
 • цифрові засоби в написанні оповідання для онлайн контенту
 • підготовка нарису для онлайн матеріалу

П’ятиденні продакшн-сесії організовані таким чином, що до кінця навчання кожен учасник/учасниця матиме актуальний, збалансований матеріал про інтеграцію переселенців для трансляції на радіо, публікації на вебсайті. Ви можете переглянути відео з попередніх тренінгів проекту на regionalvoices.eu  Схожі радіо та мультимедійні матеріали будуть на тренінгах у Харкові та Запоріжжі.

Для реєстрації на тренінг з радіомовлення заповніть онлайн форму до 30 червня, п’ятниця, для онлайн – до 5 липня, вівторок.

Організатори забезпечують проживання, харчування та відшкодовують транспортні витрати.

Для додаткової інформації про форум, звертайтеся за телефоном 050 323 14 30  або ел. адресою: contact@regionalvoices.eu

Про тренерів:

Марек Бекерман (Фундація Томсон, Велика Британія) досвідчений тренер у сфері журналістики. Більш ніж 25 років Марек висвітлював міжнародні події та працював у сфері розвитку ЗМІ. Між 1990 та 2011 роками Марек працював журналістом, продюсером та редактором на BBC News у Лондоні, а починаючи з 2004 р. проводив тренінги у пострадянських державах та на Ближньому Сході.  У 2005-2007 рр. Марек виступав у якості експерта у сфері журналістської освіти в рамках проекту ЄС, який було спрямовано на модернізацію освіти в галузі ЗМІ в Україні. Він є автором учбового курсу з міжнародної журналістики у магістратурі Солфордського Університету. Серед дослідницьких інтересів Марека – регулювання діяльності ЗМІ, суспільне мовлення, міжнародні новини, майбутнє радіо, міська журналістика, ЗМІ у країнах, що потерпають від  конфліктів та пост-конфліктних державах.

Ангеліна Солдатенко, міжнародний Інститут Регіональної преси та інформації (ІРМІ) – журналіст, експерт з медіа і зв’язків з громадськістю, а також тренер. Має значний досвід роботи в українських ЗМІ, знається на висвітлюванні соціальних конфліктів.

* * *

“Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів” — це півторарічний проект, спрямований на підтримку регіональних медіа. Проект фінансується Європейським Союзом. Його реалізує медіаконсорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, міжнародний Інститут регіональної преси та інформації, Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір». 

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися