Сюжети про життя переселенців зі сходу України — це результат роботи журналістів Громадського телебачення, що вилився у спеціальний проект “Вимушені”. Проект стартував на початку весни 2015 року та триває досі.
Протягом тривалого часу команда Громадського, розповів журналіст ТБ Олександр Назаров, їздила по містах України та готувала сюжети про життя людей, які виїхали з зони конфлікту. Гарячі проблеми, кричущі історії…
За його словами, у проект дуже влучно вписалася пропозиція від Фонду Томсона та Інституту регіональної преси та інформації — вчитися у процесі підготовки сюжетів. За словами Олександра, тренінги дали змогу сконцентрували зусилля з підготовки сюжетів журналістів Громадського з Києва та регіонів. Важливо, що експерти, які брали участь у проекті, допомагали групі журналістів готуватися до зйомок, обговорювали такі важливі моменти, як збалансований підхід до підготовки матеріалів, дотримання принципів журналістської етики. У рамках проекту журналісти Громадського відвідали Харків, Одесу, Львів. Усюди знаходили теми та людей, що готові ділитися своїми історіями та досвідом допомоги переселенцям.
Вже вийшло 8 епізодів у двох циклах про життя переселенців. Усього глядачам запропонують 4 цикли. Епізоди створюються таким чином, що мають причинно-наслідкові зв’язки — від виїзду з зони АТО до подальшого життя на нових місцях, проблем з адаптацією та спілкуванням з місцевим населенням. Це важливо, бо є логічне продовження ідеї — створення 30-40-хвилинної стрічки про життя переселенців. До неї увійдуть не тільки ті сюжети, які вже побачили глядачі, але й нові, що їх відзнімуть журналісти.
…Логічне продовження ідеї — створення 30-40-хвилинної стрічки про життя переселенців. До неї увійдуть не тільки ті сюжети, які вже побачили глядачі, але й нові, що їх відзнімуть журналісти.
Нагадаємо, для журналістів Громадського пройшли три тренінги по п’ять днів кожний у рамках проекту “Професійні стандарти висвітлення тем, пов’язаних з конфліктами”. Цей проект реалізували Фонд Томсона (Велика Британія), ГО “Інститут регіональної преси та інформації” (IRMI) та Асоціація “Журналістська ініціатива” (АЖІ). Фінансова підтримка – Програми Фонду з врегулювання конфліктів Уряду Великої Британії.
Дивіться сюжети на сторінці “ЗМІ про переселенців” або на сайті Громадського.