Новини IRMI

Тренер IRMI Світлана Хитрова: «Тренінги IRMI допомагають зрозуміти, що проблеми у нас – спільні”

Тележурналісти набирають фактаж для сюжетів: протягом двох днів львівського продакшн-тренінгу в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ” відбулося 10 зйомок у місті та Львівській області. За різнопланові та неординарні зустрічі, вичерпні коментарі, пояснення, за нові знайомства – велике спасибі давньому львівському партнеру ІRMІ, місцевому тренеру Світлані Хитровій: вона, як завжди, знає всї нюанси тематики, якою займається.

– Тренінги, які проводяться ІRМІ або за його участі, завжди мають особливу цінність. Бо “перемішують” журналістів різних регіонів, демонструють, як мало між нами різниці. Проблеми, здавалось би, таких різних регіонів, насправді, у більшості випадків – спільні, – вважає прес-секретар Держуправління у справах міграції населення (Львів) Світлана Хитрова. – Нинішній тренінг дає можливість разом формувати етичне ставлення до ВПО і, навзаєм, їх – до суспільства, у якому доводиться жити зараз. Навчити людей залишатися людьми за будь-яких умов. Мені здається, учасники тренінгу мають розуміння того, що середовище, куда приїхали переселенці, теж є не зовсім комфортним та ідеальним. Так само як і люди, що серед місцевого населення, що серед тих, хто приїхали, теж є різні. Чи варто свідомо створювати негатив? І проблеми і у тих, і у тих є загальними: житло та робота. Нам доведеться разом долати ті виклики, що виникли сьогодні та, найвірогідніше, виникатимуть і у майбутньому.

Головне завдання тренерів, вважає пані Світлана, як українських, так і британських, – пояснити журналістам, а тим, своєю чергою, пересічним громадянам, що для подолання наших спільних проблем важливо сприймати суспільство таким, яким воно є. Розуміти та чути один одного.

Різнопланові зустрічі – це експертні оцінки, протилежні думки, несхожі людські долі. Як раз те, що журналісту потрібно, аби висвітлити тематику різнобічно та об’єктивно.

“Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти” – це півторарічний проект, який фінансується ЄС і реалізується Медіа-консорціумом з п’яти організацій: Фундації “Томсон”, Інституту регіональної преси та інформації, Європейського центру журналістики, МEMO98 та Асоціації “Спільний простір”.

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися