Новини IRMI

Форум для редакторів з підготовки мультимедійного контенту від «Голосу місцевих ЗМІ»

Редактори регіональних редакцій телебачення, радіо та онлайн видань, запрошуються до участі у дводенному форумі із використання відео та фото архіву проекту Голос місцевих ЗМІ для конфліктно-чуттєвих матеріалів про інтеграцію  переселенців. Форум відбудеться 22 – 23 вересня в Києві. Ця ініціатива є частиною проекту «Голос місцевих  ЗМІ», що фінансується Європейським Союзом. Захід організовують Фундація Томсон (Великобританія) та міжнародний Інститут регіональної преси та інформації (ІРМІ, Україна).

Це вже третій форум для редакторів у рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ», перші два були присвячені розв’язанню етичних дилем в редакціях та медіа-менеджменту. Вересневий захід є продовженням теми з ефективного використання ресурсів редакцій, де тренери розкажуть можливості сайту проекту www.regionalvoices.eu, зокрема безкоштовного залучення професійного відео- та фото контенту з архіву. В даний час архів налічує більше 2030 відео файлів інтерв’ю з переселенцями, представниками влади, громадських організацій, волонтерами та місцевими жителями із 8-ми областей та більше ніж 30-ти населених пунктів. Архів онлайн платформи буде поповнюватися новими відео в міру проведення практичних тренінгів проекту «Голос місцевих ЗМІ» для тележурналістів. Також, учасники мережі Голос місцевих ЗМІ заохочуються ділитися контентом через платформу з колегами з інших регіонів. 

Форум для редакторів складатиметься з теоретичної та практичної частин. 

Девід Хендс, консультант Фундації Томсон (Великобританія), на прикладі історії з внутрішніми переселенцями на Кіпрі, яка бере свій початок від 1963 року і триває до нині, розповість про пошук нових ракурсів в історіях про переселенців в Україні. Учасники дізнаються, що потрібно враховувати під час підготовки та монтажу матеріалів про переселенців, зокрема, дотримання етики, послідовності та основних правил монтажу. Також, Девід розповість про відмінності відео монтажу для телебачення та соціальних медіа, надасть поради з використання архівних відео проекту «Голос місцевих ЗМІ», та інші нюанси з підготовки мультимедійних історій для конвергентних ЗМІ. Під час тренінгу передбачена практична робота в групах для закріплення теорії. 

Тарас Бойкович, медіа-юрист, консультант міжнародного Інституту регіональної преси та інформації (Україна), розкаже про особливості дотримання авторського права медіа-контенту в Україні та ЄС. 

Проект Голос місцевих ЗМІ передбачає практичне стажування українських журналістів в 16-ти редакціях країн ЄС. 

Щоб взяти участь у форумі, заповніть он-лайн форму до 9-го вересня, неділя. Організатори забезпечать проживання, харчування та компенсують витрати за квитки. 

Для додаткової інформації про форум, звертайтеся за телефоном 050 323 14 30 (Олексій Содатенко), або ел. адресою: contact@regionalvoices.eu

 
Про тренерів:

Девід Хендс (Кіпр), консультант Фундації Томсон, досвідчений продюсер, оператор та режисер монтажу. Девід працював на ABC News (США) під час війни у Югославії, висвітлював основні новини та знімав документальне кіно про події у східній та центральній Африці для BBC та Swiss TV, співпрацював з голландським та німецьким телебаченням в Єрусалимі. У 2003 році Девід повернувся до Кіпру і став спів-засновником Crewhouse Media –  центра, що спеціалізується на зйомках документального кіно, новин та короткометражних художніх стрічок. Девід створив низку документальних фільмів та роликів соціальної реклами, спрямованих на подолання протиріч між двома спільнотами Кіпру. Починаючи з 2007 року Девід працює консультантом Фундації Томсон. 

Тарас Бойкович (Україна), консультант та один із співзасновників міжнародного Інституту регіональної преси та інформації (ІРПІ). Адвокат, спеціалізується на цивільному та адміністративному праві, в тому числі на медіа-законодавстві. З 2003 року по 2006 рік спільно з Європейським центром журналістики та Харківською незалежною асоціацією «Журналістська ініціатива» працював по програмі тренінгів щодо професійних стандартів журналістики.

 
Про проект:

 «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів» – це півторарічний проект, спрямований на підтримку регіональних медіа. Проект фінансується Європейським Союзом. Його реалізує медіа консорціум на чолі з Фундацією Томсон, до консорціума входять міжнародний Інститут регіональної преси та інформації, Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір».

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися