Новини IRMI

Представникам ЗМІ пропонуємо взяти участь у продакшн-тренінгах з висвітлення проблем ВПО

Запрошуємо журналістів регіональних ЗМІ на продакшн-тренінги з підготовки матеріалів з проблематики переселенців. Перші тренінги для місцевих теле-, друкованих та онлайн медіа будуть проведені у різних регіонах України упродовж листопада-грудня 2015 року.

Навчання здійснюється в рамках проекту “Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти”, фінансованого Європейським Союзом. Фундація “Томсон” (Великобританія) та Інститут регіональної преси та інформації (ІRMI, Україна) організують тренінги у партнерстві з Національною спілкою журналістів України.

П’ятиденні продакшн-сесії побудовані таким чином, що до кінця навчання кожен учасник отримує актуальний, збалансований матеріал для розміщення на своєму телеканалі, газеті чи новинному сайті.

Від початку тренінгу учасники, за підтримки міжнародних тренерів Фундації “Томсон” та місцевих експертів IRMI, працюватимуть над пошуком історій, досліджуватимуть проблематику, аналізуватимуть її, писатимуть статті, зніматимуть та редагуватимуть, фіналізуватимуть публікації.

Під час навчання учасники опанують необхідні редакторські навички та ознайомляться з найкращими практиками для висвітлення тематики переселенців. Через збалансовані, конструктивні новини місцеві видання можуть попередити виникнення конфліктних ситуацій.

У перспективі створена під час проекту мережа регіональних медіа слугуватиме платформою для налагодження прямої співпраці з колегами у країнах ЄС.

З практичних причин тренінги для тележурналістів та друкованих/онлайн ЗМІ проводитимуться окремо. Окремі сесії передбачені для журналістів Донецької та Луганської областей, а також Криму.

Щоб взяти участь у тренінгу, будь ласка, надішліть резюме та короткий мотиваційний лист на е-скриньку irmi.ukraine@gmail.com, вказавши тему семінару. Якщо Ви є членом Національної спілки журналістів України, додайте в копію заявки е-мейл НСЖУ – oblik@nsju.org. Заявки приймаються до 27 жовтня (прийом заявок на тренінги, які проводитимуться з 30 листопада – до 10 листопада), розклад та критерії нижче.

Тренінги для журналістів з Донбасу та Криму. Запрошуються журналісти місцевих друкованих та онлайн видань Донбасу та Криму:

Харків – 2-6 листопада (фокус на переселенцях з Донбасу)
Херсон – 23-27 листопада (фокус на переселенцях з Криму)
Дніпропетровськ – 18-22 січня (фокус на переселенцях з Донбасу)

Тренінги для тележурналістів – регіональні тележурналісти з будь-якого регіону України, які працюють на місцевих телевізійних станціях.

Харків – 9-13 листопада
Львів – 16-20 листопада

Тренінги для друкованих та онлайн видань – журналісти з усіх регіонів України, які працюють у місцевих медіа.

Вінниця – 7-11 грудня
Одеса – 14-18 грудня

Організатори забезпечують місцевий транспорт під час підготовки, зокрема, для інтерв’ю, фото- та відеозйомок у межах області. Також відшкодовують проїзд автобусом та потягом (крім першого класу) та забезпечують проживання і харчування.

Для отримання більш докладної інформації звертайтеся до IRMI або до НСЖУ.

“Голос місцевих медіа: особливості висвітлення тематики переселенців, професійні норми та стандарти” – це півторарічний проект, який фінансується ЄС і реалізується Медіа-консорціумом з п’яти організацій: Фундації “Томсон”, Інституту Регіональної преси та інформації, Європейського центру журналістики, МEMO98 та Асоціації “Спільний простір”.

IRMI Новини

Медіа-гранти для медійних громадських організацій

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів