Новини IRMI

«Голос місцевих ЗМІ» запрошує журналістів на підсумковий форум

Фундація Томсон та МГО «Інститут регіональної преси та інформації», за підтримки ЄС, запрошують редакторів, журналістів, представників медійних та міжнародних організацій на підсумковий форум проекту «Голос місцевих ЗМІ» 13-14 лютого в Києві.

Форум розпочнеться з презентації результатів та обговорення порівняльного медіа-моніторингу «Як регіональні ЗМІ висвітлювали тематику переселенців у 2015-2016 роках». Експерти словацької організації «Memo 98» та української Асоціації «Спільний простір» розкажуть про домінуючі теми та історії, які не отримали належного висвітлення. До вибірки увійшли 207 регіональних телеканалів, газет і онлайн-медіа. Моніторинг проводився в чотири етапи в рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів». Попередні моніторингові звіти можна переглянути на сайті проекту http://regionalvoices.eu/uk/monitoring.

Попередня програма форуму:

13 лютого, 11.00  – 13.00  – презентація та обговорення результатів моніторингу. Експерти Расто Кужел (Мемо98), Олеся Ярошенко (АСП) та Олександр Чекмишев (АСП) розкажуть:

– наскільки якісно журналісти подають інформацію про переселенців;
– про основні кількісні та якісні показники дослідження (обсяг тематики в новинному контенті, тональність;
– які саме теми і суб’єкти висвітлювалися, які питання ВПО не потрапили в поле зору ЗМІ;
– про динаміку висвітлення від 2015 до кінця 2016 року.

Решта часу 13 лютого та наступний день будуть присвячені зустрічам із представниками профільних державних установ, які працюють з переселенцями, експертній дискусії «Пошук нових ракурсів висвітлення теми переселенців», обговоренню напрацювань проекту «Голос місцевих ЗМІ» та ідей для співпраці на майбутнє.

Щоб взяти участь у форумі, заповніть онлайн-форму до 5-го лютого, неділі.

Організатори забезпечують проживання у готелі, харчування та відшкодовують вартість проїзду (автобусом та потягом 2-го класу, купе). 

За більш детальною інформацією звертайтеся до команди проекту «Голос місцевих ЗМІ», Олексія Солдатенка за телефоном  050 323 14 30 або електронною поштою: сontact@regionalvoices.eu

Тренери:

Медіа-тренер Фундації Томсон Марк Вебстер в журналістиці понад 30 років. Працював у газетах Financial Times, Evening Standard, на телеканалах ITN та Channel Five News. Висвітлював конфлікти в багатьох країнах, у тому числі Уганді, Зімбабве, Іраку, Косово, Чечні та Північній Ірландії. Із власного досвіду знає про етичні дилеми, пов’язані із висвітленням тематики переселенців, небезпеку і тиск на журналістів, які намагаються підготувати збалансовані матеріали з зони військових дій.

Експерт МГО «Інститут регіональної преси та інформації» – Тарас Бойкович, медіа-юрист. Пан Бойкович – тренер  та консультант з правових та етичних  норм журналістики, з доступу до інформаціі, роботи з джералами інформації. Неодноразово працював у проектах ЄС.

* * *

“Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів” – це півторарічний проект, спрямований на підтримку регіональних медіа. Проект фінансується Європейським Союзом. Його реалізує медіаконсорціум із п’яти організацій: Фундація Томсон, міжнародний Інститут регіональної преси та інформації, Європейський центр журналістики, МEMO98 та Асоціація «Спільний простір».

www.regionalvoices.eu

IRMI Новини

Спеціальні відзнаки для українських журналістів від CEI SEEMO

Про стійкість медіа: ділимося досвідом на Donbas Media Forum 2023

Запрошуємо медіа до участі у новому проєкті

MOJO 2.0

Вересневе навчання для молоді: від базових знань до фахових нюансів

Місцеві газети: вижити, щоб розвиватися